Myślisz o tym, jak przechowywać swoje zioło? Oto jak możesz przechowywać swój towar, aby jak najlepiej go wykorzystać

Wiedza o konopiach

Wyciągnijcie wnioski: Nikt nie chce palić wysuszonego zioła. Tak więc, aby zachować smaczne i podniecające zioło, musisz je konsekwentnie przechowywać. Jakość zioła zależy od tego, jak najlepiej je przechowujesz. Czy wiesz, że długie przechowywanie w plastikowych torbach prowadzi do pocenia się zioła? Krótko mówiąc, to jest do bani jak przechowywanie. Aby utrzymać twoje i moje zioło świeże i bezpieczne, oto kawałek.

Czy myślisz o tym, jak przechowywać zioło? Jeśli tak, dobrze, ale jeśli nie, lepiej zacząć myśleć. The jakość zioła, które palisz będzie zależeć od tego, jak najlepiej udało Ci się go przechowywać. Ostatnią rzeczą, którą chcesz jest palenie wyschniętego chwastu. Zobaczysz się kaszel raz te chrupiące rośliny uderzyć gardło. Więc trzeba właściwego przechowywania, aby Twoje zioło pozostać świeże i trwać dłużej.

Poniżej znajdują się kroki, które należy rozważyć i przestrzegać.

SPIS TREŚCI

  • Żywotność zioła
  • Elementy, które wpływają na/rozkład zioła
  • Rzeczy, o których należy pamiętać przy przechowywaniu zioła
  • Najlepszy pojemnik na zioło, aby zachować świeżość
  • Ostatnie przemyślenia

Żywotność zioła

Jeśli zastanawiasz się, jak długo wytrzymuje zioło, wiedz, że marihuana może przetrwać wiele lat, pod warunkiem, że spełnione są wszystkie odpowiednie warunki. Aby marihuana naprawdę wytrzymała próbę czasu, trzeba nie tylko przestrzegać cyklu jej uprawy, ostrożnie zbierać plony ale także odpowiednio ją przechowywać.

Jeśli możesz przestrzegać takich warunków i procesów rozsądnie, powinieneś cieszyć się swoim ulubionym szczepem trawki 10 lat od teraz z bardzo mało, aby martwić się o degradacji.

Niestety, nie każdy przestrzega tych procesów z precyzją, a konsumenci nie są odpowiedzialni za ich zioło, zanim dotrze do nich. Tak więc, nie są świadomi jego jakości do czasu, gdy go dostaną.

Niezależnie od tego, można przedłużyć żywotność zioła poprzez przechowywanie go w chłodnym, ciemnym miejscu, nieco poniżej lub dokładnie w temperaturze pokojowej.

Czas życia chwastów obejmuje cztery poziomy. Aby nasiona wykiełkowały, potrzeba 5-10 dni. Roślina chwastu stanie się siewką z okresu 2-3 tygodni. Prawdziwy wzrost (etap wegetatywny) zaczyna się od 3 do 16 tygodni. Twoja roślina chwastów zaczyna rozwijać kwiaty w fazie kwitnienia, która będzie trwać kolejne 8-11 tygodni.

Wszystkie powyższe etapy życia mają swoje specyficzne procesy, aby zapewnić udane zbiory. Ale to styl i zaangażowanie w konserwację przedłuży żywotność twojego chwastu do dekady.


Elementy, które wpływają/rozkładają zioło

Wiele rzeczy wchodzi w skład przechowywania zioła, a najlepszym sposobem na przechowywanie zioła jest poznanie tych rzeczy, które mogą wpłynąć na jego jakość i ogólną półkę życia.

Powietrze, światło, wilgoć i temperatura to niektóre z elementów, które mogą wpłynąć na jakość twojego zioła.

Powietrze

Ilość tlenu, na którą wystawiasz swoje zioło podczas przechowywania, może wpłynąć na jego jakość i trwałość. Jeśli poziom tlenu jest zbyt niski, może to zmienić poziom wilgotności, a z kolei stworzyć pleśń i grzyby. Jeśli poziom tlenu jest zbyt duży, może to przyspieszyć proces degradacji. Aby poradzić sobie z tym problemem, należy uszczelnić próżniowo swoje zioło tak zbyt dużo lub zbyt mało tlenu nie wpłynie na niego. Jeśli nie masz uszczelnienia próżniowego leżącego wokół domu, przejdź do hermetycznego przechowywania lub słoików, które szybko uszczelniają.

Światło

Światło jest najbardziej znaczącym czynnikiem, który może pogorszyć jakość twojego jakość twojego ziela. Tak jak niebezpieczne promienie UV powodują, że kolor twojego samochodu staje się matowy, tak samo mogą one zniszczyć najcenniejsze związki w twoim zielsku-terpeny i kannabinoidy. Aby tego uniknąć, trzymaj swoją marihuanę w nieprzezroczystych słoikach z dala od bezpośredniego źródła światła.

Wilgoć

Pleśń jest zakochana w wilgoci, więc aby zapobiec jej niszczeniu jakości twojego ziela, trzymaj buds w suchym miejscu. Upewnij się jednak, że buds nie są zbyt suche, w przeciwnym razie wpłynie to na istotne związki w marihuanie. Utrzymuj odpowiedni poziom wilgotności w zakresie od 59 do 63 RH. Regulatory wilgotności takie jak Integra Boost i Bovedo przydadzą się w takich sytuacjach.

Temperatura

Temperatura jest kolejnym elementem, który może wpłynąć na jakość i żywotność Twojego ziela. Jeśli temperatura jest wysoka, może spowodować wyparowanie terpenów i wysuszenie pąków. To doprowadzi do nieprzyjemnego smaku i ciężkiego doświadczenia z paleniem. Powodem jest to, że jeśli temperatura jest między 78 a 86, powoduje to pleśń i pleśń rozwijać. Dlatego upewnij się, że temperatura w pomieszczeniu jest poniżej tych poziomów podczas przechowywania.

Rzeczy, o których należy pamiętać przy przechowywaniu trawki

Podczas przechowywania trawki, oto rzeczy, które zawsze należy pamiętać i brać pod uwagę.

Słoik/pojemniki do przechowywania

Pojemniki do przechowywania chwastów, które wybierzesz do przechowywania chwastów ma duże znaczenie. Plastikowe pojemniki mogą tworzyć pocenie się. Zakładając, że nie możesz sobie pozwolić na uszczelnienie próżniowe, przejdź do ceramicznych butelek lub słoików Mason (szkło). Ich hermetyczne uszczelki utrzymają Twoje pąki świeże i bardziej długotrwałe.

Pojemniki na zioło, które wybierzesz do przechowywania zioła ma duże znaczenie. Plastikowe pojemniki mogą powodować pocenie się. Zakładając, że nie możesz sobie pozwolić na uszczelnianie próżniowe, przejdź do ceramicznych butelek lub słoików Mason (szkło). Ich hermetyczne uszczelki będą utrzymywać pąki świeże i bardziej długotrwałe.

Przechowuj zioło oddzielnie

Przechowuj rośliny marihuany z dala od innych kwiatów w swoim ogrodzie lub pokoju. Nie umieszczaj innych kwiatów w słoikach, gdzie znajdują się doniczki, jeśli przechowujesz je przez dłuższy czas. Przechowywanie fajek, zapalniczek lub innych akcesoriów może spowodować, że smród zostanie wchłonięty bezpośrednio przez twoje zioło, powodując niezbyt przyjemne doznania.

Kontroluj wilgoć używając tylko najlepszych materiałów

Nie kieruj się jedynie radą, aby wrzucać owoce do słoików z ziołami jako sposób na nawodnienie pąków, aby uzyskać jakość kwiatów. Kiedy to zrobisz, stoisz ryzyko tworzenia zbyt wiele poziomów wilgoci, że twoje rośliny chwastów będzie absorbować. Wynik będzie chwast, który jest spleśniały i nieprzyjemne do palenia.

Najlepszy pojemnik materiałowy do utrzymania świeżości zioła

Aby utrzymać pulę świeże, użyj tych materiałów poniżej.

Hermetyczne, ciemne pojemniki

Szczelne, metalowe pojemniki są świetne do utrzymania smaku Twojej marihuany w nienaruszonym stanie. Podczas gdy plastikowe wersje będą robić na krótką metę, wpływają one na kwiat pąków chwastów w miarę upływu czasu. Ponownie, podczas gdy tworzywa sztuczne są bardzo wrażliwe, nawet na łagodne zmiany temperatury, metalowe pojemniki nie zmieniają się w temperaturze łatwo. Winyl będzie również nagrzewać się w chwili, która może ługować szkodliwe i zapachowe chemikalia do chwastów. Ale z ciemnym, hermetycznym pojemnikiem, nigdy nie będziesz miał żadnego z tych wyzwań. Poza tym, ciemny metal chroni rośliny przed działaniem promieni UV.

Szkło

Najlepszym materiałem do przechowywania chwastów, który rozwiąże twój problem, jak utrzymać świeżość chwastów jest szkło. Przechowywanie rośliny w szkle nie tylko chroni przed dostępem powietrza i nadmiernym nagromadzeniem wilgoci, ale także zachowuje jakość doniczki.

Ze względu na naturalność szkła, nie jest ono obojętne ani przepuszczalne. Oznacza to, że nic nie wchodzi do środka ani nie wychodzi z niego, gdy coś w nim przechowujesz. Cokolwiek włożysz do środka, pozostanie tak do dnia, w którym zdecydujesz się ponownie wystawić to na działanie tlenu. Wybieraj ciemne okulary, ponieważ jasne nie chronią rośliny przed uszkodzeniem przez światło. Nie zmienia to smaku ani związków w twojej roślinie marihuany. Ale upewnij się, że trzymasz swoje zioło w chłodnym miejscu, aby uniknąć pocenia się wewnątrz słoika.

Humidor do marihuany

Humidor do marihuany zapobiega uszkodzeniu twojej trawki przez wilgoć. Humidor zapewni, że trawka nie zostanie uszkodzona przez wilgotność na poziomie 75% lub wyższym. Jeśli chcesz, aby wysuszony pączek trwał wiecznie, wybierz humidor do marihuany i zmierzaj do 50 i 65% poziomu wilgotności.

Końcowa myśl

Wszystkie powyższe wskazówki dotyczące przechowywania zioła pozwolą Ci mieć lepszą jakość zioła. Jeśli masz dodatkowe wskazówki dotyczące przechowywania zioła, nie krępuj się wspomnieć o nich w sekcji komentarzy poniżej. Nasza społeczność czytelników z chęcią je usłyszy.