Feminizowane nasiona marihuany

Wiedza o konopiach

Uprawa marihuany praktycznie od zawsze opierała się głównie na hodowli męskich osobników tej rośliny. Nie istniały praktycznie żadne celowe działania, które miałyby pozwalać na uzyskiwanie określonej ilości nasion feminizowanych. Wszystko opierało się na czystej losowości – wybierano nasiona w nadziei, że w danej partii trafią się akurat te rodzaju żeńskiego. Z czasem jednak powstały zupełnie nowe metody uprawy. Sprawiło to, że dziś możliwe stało się uprawianie roślin z dużym prawdopodobieństwem uzyskania nasion żeńskich. Metody takie jak rodelizacja lub uprawa z użyciem koloidalnego srebra są bardzo łatwe w zastosowaniu.

Jak zrobić feminizowane nasiona marihuany?

W ramach rodelizacji w pewien sposób ingerujemy w naturalne procesy i zaczynamy nimi manipulować na własny użytek. Niektóre męskie osobniki marihuany w określonych sytuacjach zaczynają wytwarzać specjalny pyłek. Dzieje się tak chociażby w przypadku, gdy roślina zbliża się do końca swojego życia nie dokonawszy wcześniej zapłodnienia; może to być spowodowane nadmiernym stresem. Rodelizacja jest metodą za pomocą której utrzymujemy roślinę na tym etapie kwitnienia tak długo, aż zdesperowana nie zacznie wyrzucać z siebie owego pyłku. Kiedy rozpoczyna się ten proces, powstający pyłek należy delikatnie zebrać. Bardzo ważne jest odpowiednie połączenie ze sobą pyłków i pąków, tak, aby uzyskać właśnie feminizowane nasiona marihuany.

feminizowane nasiona marihuany

Metoda ta jest bardzo skuteczna, ale posiada również kilka wad. Trudno jest przede wszystkim przewidzieć moment, w którym przypadnie okres kwitnienia konkretnej rośliny – wszystko zależy tu od wybranego osobnika. Jeśli pozostawimy roślinę w stanie kwitnienia na zbyt długi czas to może się okazać, że uzyskane w ten sposób nasiona będą później znacznie gorszej jakości. Z drugiej strony, metoda ta jest w pełni naturalna. Co prawda człowiek ingeruje tu w procesy zachodzące w przyrodzie, ale wciąż wszystko odbywa się zgodnie z jej prawami.

Feminizowane nasiona marihuany – co to znaczy?

Z feminizowanych nasion marihuany mogą wyrastać jedynie żeńskie osobniki tej rośliny. Istnieje wiele sposobów na ich uzyskiwanie. Metody te zdobyły największe zainteresowanie prawdopodobnie w momencie w którym okazało się, że feminizowane nasiona konopi dobrze nadają się do użytku komercyjnego. Często stosowaną metodą jest na przykład zastosowanie srebra koloidalnego. Co prawda nie jest to najskuteczniejsza metoda, ale samo jej zastosowanie jest tanie i stosunkowo proste. Sprawia to, że może ją wypróbować właściwie każdy.