Sprzęt niezbędny do uprawy marihuany wysokiej jakości

Wiedza o konopiach

Zapoznaj się z tematem: Czy uprawiasz konopie indyjskie? Uprawa konopi w domu jest przyjemna, prosta i opłacalna. Posiadając odpowiedni sprzęt do uprawy marihuany, można zmniejszyć stres i uzyskać lepsze plony. Oto lista kontrolna zawierająca 10 elementów, które sprawią, że uprawa w grow roomie będzie pozytywnym i produktywnym doświadczeniem. Istnieją również korzystne cenowo alternatywy dla standardowych elementów, więc sprawdź je teraz i zacznij uprawiać marihuanę już dziś!

Uprawiasz konopie? Posiadając odpowiedni sprzęt do uprawy marihuany, możesz zredukować stres i uzyskać lepsze plony. Zapoznaj się z naszą listą kontrolną narzędzi do uprawy marihuany, z której dowiesz się wszystkiego, czego będziesz potrzebować, aby uzyskać pozytywne i produktywne doświadczenie w pomieszczeniu do uprawy.

SPIS TREŚCI

 • Lista kontrolna wyposażenia pomieszczenia do uprawy konopi
  • 10 elementów wyposażenia pomieszczenia do uprawy konopi
   • 1. Namiot do uprawy
   • 2. Kostki wełny mineralnej/Kostki startowe do nasion
   • 3. Pojemniki/płótno
   • 4. Timery
   • 5. Światło do uprawy (LED)
   • 6. Wentylator oscylacyjny/obrotowy
   • 7. Scrubber/filtry węglowe
   • 8. Nożyce do cięcia
   • 9. Butelki z rozpylaczem
   • 10. Okulary ochronne
 • Przemyślenia końcowe

Lista kontrolna wyposażenia pomieszczenia do uprawy konopi

Zapnij pasy, a my przedstawimy ci listę 10 przedmiotów, które są niezbędne w twojej uprawie konopi. Będziemy mówić o pozycji, dlaczego trzeba coś takiego, i czy istnieje jakaś opłacalna alternatywa.

Jeśli na koniec uznasz, że coś pominęliśmy (lub masz lepszą propozycję), zostaw komentarz poniżej.

Dobra, zaczynajmy.

10 elementów wyposażenia pomieszczenia do uprawy konopi

Oto materiały, których zakup powinieneś rozważyć przy uprawie konopi.

1. Namiot do uprawy

Aby zapewnić roślinom idealne warunki do wzrostu, przyda się namiot do uprawy. Niezawodny namiot do uprawy zabezpieczy rośliny przed szkodnikami. Pomoże ci także kontrolować zapach wydobywający się z rośliny i ograniczy utratę światła. Dzięki namiotowi do uprawy łatwiej jest kontrolować wzrost konopi.

Alternatywy: Masz możliwość zbudowania własnego namiotu do uprawy, jak to robią niektórzy hodowcy. Ta opcja może być najlepsza dla ciebie, zwłaszcza jeśli masz miejsce do uprawy, które jest niewygodne lub jeśli zdarzy ci się być sprytnym typem.

2. Kostki wełny mineralnej/nasionka na starter

Nie ma lepszej metody kiełkowania nasion marihuany niż użycie Rockwood Cubes. Jest to mech torfowy plus małe grudki, które mają najlepszy stosunek powietrza do powietrza.

To proste. Po prostu otwórz nasiona przez otwór, który już tam jest, a po szczypcie możesz go zamknąć. Następnie dodaj trochę wody (zgodnie z dołączoną instrukcją). Następnie należy pozostawić je przy oknie lub pod zwykłą lampą, aby zawsze było ciepłe.

Po kilku dniach nasiona rozwiną się i nie będzie trudno przenieść je do większego pojemnika (o pojemności 5 galonów), gdzie będą się dobrze czuły i pozostaną aż do zawiązania pąków.

W porównaniu z innymi metodami kiełkowania, wkładki do rozsadnika lub kostki ROCKWOOL (jak wiemy) mają wyższy wskaźnik sukcesu.

Alternatywy: Mniej kosztowne metody obejmują bezpośrednie zasadzenie nasion w glebie lub użycie mokrego ręcznika papierowego. Należy jednak pamiętać, że większość nasion może nie wykiełkować prawidłowo przy zastosowaniu tej metody.


3. Pojemniki/płótno

Jeśli jako początkujący zastanawiasz się gdzie marihuana/CBD rośnie najlepiejto radzimy, abyś zaczął uprawę z wykorzystaniem gleby jako podstawowego medium wzrostu. W takim przypadku musisz zaopatrzyć się w pojemnik lub doniczkę materiałową.

Jeśli twoje sadzonki są młode, wybierz małe pojemniki. Większe pojemniki (o pojemności od 2 do 5 galonów) będą potrzebne do przechowywania roślin konopi w miarę ich wzrostu.

Oto przykłady doniczek z tkaniny które zapewniają doskonałe rezultaty, ponieważ ich delikatne ścianki pozwalają glebie oddychać, a jednocześnie zapobiegają nadmiernemu podlewaniu.

Alternatywy: Możesz wybrać zwykłą donicę ogrodową, ponieważ jest ona w stanie zapewnić takie same rezultaty. Trzeba tylko upewnić się, że są one bardziej znaczące.

4. Timery

Niezależnie od tego, czy uprawiasz marihuanę w pomieszczeniu, czy planujesz używać sprzętu do ekstrakcji CBD, zaopatrzenie się w timer ma kluczowe znaczenie.

Na przykład, timer będzie automatycznie i niezawodnie symulował cykle dnia i nocy dla twoich roślin.

Używanie wyłącznika czasowego to pestka. Wystarczy podłączyć źródło światła do wyłącznika czasowego, a następnie podłączyć wyłącznik do gniazda ściennego.

Następnie timer rozpocznie automatyczne włączanie i wyłączanie światła wzrostu w odpowiednim czasie. Dzięki temu oszczędzisz sobie stresu związanego z ręcznym wykonywaniem tej czynności.

Aby odnieść sukces w swoich poszukiwaniach, należy wybrać timery zdolne do obsługi dużej mocy, które można również zaprogramować do sterowania cyklami przez wiele godzin, a nawet dni.

5. Światło do uprawy (LED)

Źródłem pożywienia dla roślin jest oświetlenie. Dlatego musisz się upewnić, że masz odpowiednie oświetlenie dla swoich roślin. Jednym z najlepszych urządzeń do uprawy marihuany, jakie można zdobyć, aby uzyskać udaną uprawę, są wydajne lampy LED do uprawy.

Takie lampy zminimalizują tempo wzrostu rośliny i zapewnią wyższe plony.

Lampy te są również energooszczędne i przyjazne dla użytkownika.

Aby uzyskać najlepszy możliwy rezultat, twoje rośliny konopi potrzebują minimum 32 watów rzeczywistego oświetlenia mierzonego na metr kwadratowy.

Oznacza to, że zakładając, że uprawiasz od 1 do 2 roślin, musisz zaopatrzyć się w lampy LED o mocy co najmniej 64 watów rzeczywistej mocy.

Alternatywy: Fluorescencyjne lampy jarzeniowe to niektóre z opcji, których można użyć, ale nie dają takiego efektu jak lampy LED. Światła wyładowcze o wyższej intensywności również można wykorzystać, ale wymagają one innych narzędzi pomocniczych, takich jak statecznik, do działania, a ponadto wytwarzają zbyt dużo ciepła.

6. Wentylator oscylacyjny/obrotowy

Wentylator obrotowy lub oscylacyjny zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza w namiocie/pomieszczeniu do uprawy, co jest korzystne dla zdrowia roślin. Jest to niezwykły sprzęt do uprawy marihuany, który zapobiega rozwojowi pleśni wokół roślin. Wzmacnia on także gałęzie i łodygi twoich roślin konopi.

Wybierz wentylator, który możesz zamontować na szkielecie swojego namiotu do uprawy. Dzięki temu będziesz miał pewność, że w żaden sposób nie będzie ci przeszkadzał w poruszaniu się po farmie.

7. Scrubber/filtry węglowe

Scrubbery lub filtry węglowe są również częścią niezawodnej kolekcji sprzętu do ekstrakcji CBD. Są one jednak najbardziej przydatne w uprawie roślin konopi.

Filtry węglowe pomagają roślinom rosnąć w dyskretny sposób. Osiągają to poprzez oczyszczanie powietrza obiegowego i kontrolę zapachów w namiocie.

Możesz łatwo zainstalować niezawodny filtr węglowy. Po pierwsze, zaopatrzcie się w niezawodny wentylator liniowy, który pomoże odessać powietrze z namiotu. Następnie zaopatrz się w przewody, które pomogą w zasysaniu powietrza, oraz piękny namiot do uprawy, który ma dobrze wyglądające porty wentylacyjne.

8. Nożyce do cięcia

Innym doskonałym sprzętem do uprawy marihuany są sekatory. Zdobycie pięknego, ostrego zestawu sekatorów na pewno przyspieszy przycinanie i zbierać rośliny marihuany w razie potrzeby.

Alternatywy: Niektórzy hodowcy wybierają zestaw najwyższej jakości nożyczek, które dostają z domu. W tym przypadku, trzeba będzie sterylizować nożyczki prawidłowo, więc nie narażać swoje rośliny na infekcje bakteryjne.

9. Butelki z rozpylaczem

Czy planujecie stosować dokarmianie dolistne lub zamgławianie roślin? Jeśli tak, potrzebne są butelki z rozpylaczem.

Chociaż nie są one najważniejszym sprzętem na naszej liście kontrolnej uprawy konopi, są niezawodne w swoim działaniu.

10. Okulary ochronne

Promienie UV generowane przez większość lamp do uprawy mogą być bardzo szkodliwe dla oczu. Tak więc, trzeba kupić okulary do pomieszczenia do uprawy, które będą osłaniać oczy przed niezdrowymi promieniami takich lamp.

Kupno ładnego zestawu wysokiej jakości okularów dla hodowców ułatwi także proces sprawdzania stanu roślin konopi pod intensywnym, rażącym światłem. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z przemęczeniem oczu.

Alternatywy: Przydatny jest także dobry zestaw konwencjonalnych okularów wysokiej jakości, które zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV.

Myśl końcowa

Tak. Mamy tu sprzęt niezbędny do osiągnięcia sukcesu w uprawie konopi. Choć wymienione elementy wyposażenia nie są w żaden sposób wyczerpujące, to jednak stanowią niektóre z najważniejszych przedmiotów potrzebnych do uprawy konopi. Więc kup swoje i ciesz się procesem.