W 2022 roku Amerykanie prawdopodobnie wydadzą więcej pieniędzy na legalną marihuanę niż na czekoladę lub piwo

Informacje

Według raportu MjBizDaily opublikowanego w styczniu, w 2022 roku Amerykanie wydadzą więcej na legalną marihuanę niż na piwo i czekoladę. Raport zawiera również dane z ubiegłego roku i prognozuje wartość rynku w przyszłości. Ile Amerykanie wydali w zeszłym roku na marihuanę? Ile wydadzą w przyszłości? Oto więcej informacji.

Oczekuje się, że w 2022 roku Amerykanie wydadzą więcej pieniędzy na legalną marihuanę niż na czekoladę lub piwo

Od niedzieli 22 stany USA mają legalny rynek rekreacyjnej marihuany. Każdego roku Stany Zjednoczone legalizują marihuanę w większym stopniu, ponieważ dołącza do nich więcej stanów. Prowadzi to do wzrostu gospodarczego. Legalny rynek marihuany generuje ogromne przychody, które są wystarczająco duże, aby mieć wpływ na całą gospodarkę kraju.

Jesteśmy teraz w punkcie, w którym Amerykanie wydają więcej pieniędzy na legalną marihuanę w ciągu jednego roku niż na piwo rzemieślnicze i czekoladę razem wzięte. Rynek leków przeciwbólowych bez recepty również miał niższą wartość.

W FY22 Amerykanie wydali ponad 30 miliardów dolarów na legalną marihuanę!

Łączna kwota wydana na środki przeciwbólowe, a nawet czekoladę w USA była znacznie niższa i wyniosła odpowiednio 22,8 mld USD i 18,2 mld USD.

MjBizDaily przewiduje, że branża legalnej marihuany osiągnie 60 miliardów dolarów rocznie do 2028 roku.

Marihuana na czarnym rynku w USA

Warto zauważyć, że uważa się, że czarny rynek marihuany w USA waży co najmniej tyle samo, co rynek legalny. Wynika to z faktu, że niektóre stany nadmiernie uregulowały marihuanę. Statystycy wykazali, że stany z większymi ograniczeniami i opłatami za rekreacyjną marihuanę (np. Czarny rynek kwitnie w stanach z wysokimi opłatami licencyjnymi. Często jest on większy niż legalny rynek. W stanach z mniejszą liczbą regulacji, czarny rynek jest znacznie mniejszy.

W ciągu najbliższych kilku lat legalizacja zostanie prawdopodobnie wprowadzona w większej liczbie stanów, o ile będzie to możliwe. Doprowadzi to do wzrostu wartości rynkowej marihuany. Byłoby to wynikiem mniejszej regulacji przez władze, co doprowadziłoby do wyższych przychodów z legalnego rynku.

Źródło: MjBizDaily

RPO zadaje pytania komendantowi policji w sprawie pacjentów medycznej marihuany ....

Wielokrotnie informowaliśmy, że władze Bawarii są przeciwne legalizacji marihuany. Tamtejsi politycy twierdzą, że legalizacja...

W Zgorzelcu uchylono immunitet prokuratorowi po tym, jak na szkoleniu poczęstował ciasteczkami z marihuaną. Izba Odpowiedzialności Zawodowej przy Sądzie...