Odmiana marihuany AK47 - pochodzenie i działanie

Wiedza o konopiach

AK 47 najczęściej kojarzy się z sektorem wojskowym i słynną bronią palną. Dla miłośników marihuany to coś więcej niż relaks i odprężenie. Daje ona również moc! Odmiana konopi AK 47 to już legenda. Ten klasyczny szczep jest bardzo popularny wśród tradycjonalistów. Nasiona AK 47 mają mocny smak i aromat. Nie są agresywne, wbrew temu co mówią ich nazwy. Mogą powodować kreatywność, relaks, a czasem nawet miłość do wszystkiego. Warto dowiedzieć się więcej o tej odmianie.

AK 47 - Odmiana ceniona na całym świecie i nagradzana

Od lat 90. odmiana konopi AK 47 cieszy się niesłabnącą popularnością. Ze względu na swoją długą historię, została uznana za klasyczny szczep. Otrzymała wiele nagród, w tym High Times Cannabis Cup i Cannabis Cup. Nie ma lepszej rekomendacji.

Chociaż historia krzyżowania z tym szczepem jest długa, pozostaje owiana tajemnicą. Uważa się, że szczep AK 74 jest krzyżówką krzyżówek tajskich i afgańskich. Choć są to spekulacje, nie mają one większego znaczenia dla kolekcjonerów. Są tam tylko dla ciekawości, ale nadal mogą cieszyć się kolekcjonerskimi zaletami marihuany.

Rozprzestrzenianie się AK 47 jest w pewnym sensie podobne do rozprzestrzeniania się szczepu afgańskiego. Obie miały podobny początek, ale na etapie krzyżowania poszły w różnych kierunkach. Konopie AK 47 to hybryda, w której genotyp Sativa jest zazwyczaj dominujący. Simon z Serious Seed wyselekcjonował pierwszy szczep AK 47, który był dominujący w tych genach w 1992 roku. Siedem lat później przeprowadzono dalsze prace, aby trwale ustabilizować geny. Na etapie selekcji dodano również geny meksykańskiej sativy i kolumbijskiej, co stworzyło kulturowy misz-masz smakowy. Obecne szczepy pochodzą z różnych źródeł i mają kluczowe cechy kolekcjonerskie. W przeszłości dominującym szczepem była Indica. Dziś jednak AK 47 zawiera w równych ilościach odmiany konopi z dominacją Indica.

Dominacja Sativy wpływa na wiele kluczowych cech

  • bardziej długotrwały efekt;
  • lepszy, prawie otwarty nawyk konopi
  • sativa ma węższe blaszki liści.

Nasiona konopi AK 47 - co możemy o nich powiedzieć?

Odmiana AK 47 jest bardzo popularna, ponieważ charakteryzuje się zazwyczaj wysoką zawartością THC (tetrahydrokannabinolu), który należy do grupy naturalnych kannabinoidów. Parametr ten wynosi zazwyczaj około 20%. Do odmian o niskiej zawartości THC należy AK Full Auto (Sumo Seeds). AK 47V (Victory Seeds) ma poziom THC na poziomie 25%. To jest ta jaśniejsza strona. Plon konopi AK 47 jest dość wysoki. Można ją również zebrać w krótkim czasie. Kwiatostany są bardzo efektowne i żywiczne. Efekt: Nasiona AK 447 mogą wprowadzić Cię w szczęśliwy i euforyczny stan. Są świetnym sposobem na relaks, ale także pobudzają kreatywność i zabawę. Nie są agresywne, w przeciwieństwie do innych legalnych stymulantów. Być może to było powodem, dla którego nazwano ją marihuaną AK 47 - chodzi o to, że działają one ze złości. Marihuana AK 47 ma działanie pobudzające. Do celów leczniczych dostępne są mniej popularne szczepy Indica.

Dlaczego warto wybrać nasiona AK 47?

Trudno polecić coś, co jest znane i lubiane (przynajmniej przez wąską grupę osób, kolekcjonerów marihuany). Każdy kolekcjoner powinien mieć w swojej kolekcji nasiona AK 47. Trudno spojrzeć na temat nie biorąc pod uwagę klasycznych szczepów z początków przemysłu marihuany. U hodowców dostępne są różne nasiona, każde z nich ma swoje unikalne cechy. Warto zapoznać się z poszczególnymi opisami. Każdy kolekcjoner znajdzie coś, co przypadnie mu do gustu.