PODSTAWOWE WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE CZYSZCZENIA MŁYNKA DO MARIHUANY

Wiedza o konopiach

Wyobraź sobie, że masz miłą małą intymną sesję smoke-up party w domu. Jesteście wszyscy skuleni na podłodze, z muzyką w tle, podając sobie i paląc tego idealnego jointa z marihuaną. I nagle zdajesz sobie sprawę, że smak jest trochę nieświeży i pstryk! Nastrój jest zrujnowany, a ty chcesz wiedzieć co poszło nie tak!

Sprawdzasz młynek i widzisz, że jest trochę spleśniały. To bardzo częste, że pleśń rozwija się w młynku, zwłaszcza jeśli w twoich kwiatowych buds jest trochę wilgoci lub jeśli młynek jest przechowywany w chłodnym, ciemnym miejscu. Może się to również zdarzyć, jeśli nie palisz lub często używasz młynka.

Nikt nie chce mieć złych doświadczeń z paleniem spleśniałego towaru. Po pierwsze, smak jest zrujnowany, a po drugie, może to mieć wpływ na ludzi z alergiami lub astmą. Może powodować podrażnienie oskrzeli lub płuc, dlatego najlepiej jest go unikać.

Teraz możesz się zastanawiać, po co w ogóle zawracać sobie tym głowę? Pozwól mi po prostu użyć moich rąk zamiast młynka i pozbędę się odpowiedzialności za jej czyszczenie. Cóż, czy można być bardziej leniwym?

Więc, po pierwsze, powiem ci, dlaczego potrzebujesz młynka. Może to również pomóc, jeśli jesteś nowy w całej marihuany i zastanawiasz się, do czego może służyć młynek.

SPIS TREŚCI

 • CZYM JEST MŁYNEK I DLACZEGO GO POTRZEBUJESZ?
 • DLACZEGO TRZEBA CZYŚCIĆ MŁYNEK?
 • RZECZY POTRZEBNE DO CZYSZCZENIA MŁYNKA
 • JAK CZYŚCIĆ MŁYNEK?
 • JAK CZYŚCIĆ DREWNIANY MŁYNEK?
 • CO ZROBIĆ Z RESZTKAMI KIEFU?
 • JAK CZĘSTO NALEŻY CZYŚCIĆ MŁYNEK?

CO TO JEST MŁYNEK I DLACZEGO GO POTRZEBUJESZ?

Bez względu na to, czy palisz, wapujesz czy spożywasz marihuanę w formie jadalnej, pierwszym krokiem jest zmielenie kwiatów na drobną konsystencję. Młynek ma mały pojemnik, który zawiera "zęby", które mogą złamać i zmiażdżyć buds na drobniejsze kawałki.

 • Korzystanie z młynka sprawia, że proces rozbijania dużej ilości pąków jest szybszy i czystszy. To będzie rozdrobnić kwiaty w połowie czasu, oszczędzając dużo. Proszę, nie mów mi, że masz tyle czasu na świecie.
 • Najlepszą rzeczą w używaniu młynka jest konsekwencja. Większość ludzi kusi się na używanie rąk do rozbijania pąków, ale prowadzi to do niespójnych kawałków kwiatów. Kiedy buds są zmielone na spójne i drobniejsze zioło, poprawia to również moc, zapach, smak i doświadczenie związane z konsumpcją marihuany. Czy nadal chcesz używać rąk?
 • Jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z kwiatami marihuany, wiesz, że jest to lepki interes. Trichomy (ważne elementy trawki, które dają ci psychodeliczną jazdę) przyklejają się do twoich palców i zmniejszają siłę działania trawki. To nie przyniosłoby ci absolutnie nic dobrego.
 • Ponieważ znaczna ilość trichomów, które przyklejają się do twoich palców prowadzi do obniżenia mocy twojego zioław końcu używasz więcej marihuany, aby zrównoważyć moc. Tak więc, jeśli używasz młynka, zmniejszasz zużycie kwiatów marihuany. Mega oszczędność!
 • Podczas procesu mielenia, kannabinoidy i terpeny zostają oddzielone od trichomów. Nazywa się to kiefem. Kief jest czystą i silną częścią zioła. Możesz nim posypać lub użyć go później podczas konsumpcji przetworów z konopi indyjskich.. Oznacza to, że robisz to, co najlepsze z odpadów. Nazwij mnie mądrym lub inteligentnym?

Przeczytaj to, jeśli nadal nie jesteś przekonany. Kiedy używasz rąk do zmielenia kwiatów na zioło do spożycia, niespójne kawałki sprawiają, że marihuana jest ostra. Jeśli użyjesz młynka, trawka będzie się palić równomiernie, co ułatwi jej konsumpcję. Będziesz mniej kaszleć i cieszyć się większą ilością. Dobry młynek zapewnia lepsze doznania. Przepraszam, nie sprzedaję, tylko próbuję ci powiedzieć, jak dobra jest to inwestycja.RODZAJE MŁYNKÓW

Dobra, jestem przekonany, że dokonałeś właściwego wyboru inwestując w dobry młynek. Młynki są w różnych kształtach, rozmiarach, funkcjonalnościach i cenach. Jeśli szukasz łatwości przenoszenia i efektywności kosztowej, możesz wybrać mały, dwukomorowy młynek.

Jeśli szukasz prędkości, mocy i potrzebujesz zmielić dużą ilość zioła, możesz zdecydować się na młynek elektryczny.

Jeśli jesteś regularnym palaczem, czteroczęściowy, trzykomorowy młynek będzie dla ciebie najlepszy. Jedna komora przeznaczona jest na ziele do zmielenia, druga na zbieranie zmielonego ziela, a trzecia na resztki kiefu, które można wykorzystać później.

Istnieją karty dla ludzi, którzy potrzebują niedrogiego, ekonomicznego młynka. Są one w większości podobne do tarki do żywności. Posiadają one wiele otworów do mielenia. Dużym minusem jest to, że może się zrobić naprawdę bałagan. Pamiętasz jak kwiaty są lepkie?

DLACZEGO MUSISZ CZYŚCIĆ MŁYNEK?

Pamiętasz, że wyimaginowany spleśniały scenariusz dałem na początku, który miał myślisz "Yikes!"?

Cóż, to jest powód pierwszy.

 1. Jeśli nie chcesz wdychać spleśniałych, psychodelicznych oparów (wprost obrzydliwe), i chcesz uniknąć zachorowania, musisz wyczyścić młynek. Ciesz się trawką i bądź zdrowy.
 2. Czy pamiętasz lekcję fizyki, na której mówiliśmy o skracaniu się żywotności, zużywaniu się maszyn z powodu używania ich w czasie? Zęby w młynku stępią się, komory mogą ulec degradacji, a żeby utrzymać to wszystko w dobrym stanie, będziesz musiał o niego dbać. I będziesz musiał go czyścić. Lepsze to niż ciągłe kupowanie nowego, prawda?
 3. Znudziłoby Ci się ciągłe przypominanie o tym, ale muszę to powiedzieć tutaj. Praca młynka jest lepka. Wszystkie lepkie rzeczy z kwiatów trawki sprawią, że stanie się on gumowaty, a z każdym użyciem, młynek będzie miał trudności z uzyskaniem optymalnych rezultatów. Lepiej go wyczyścić i wydobyć z niego to, co najlepsze, nie?

RZECZY POTRZEBNE DO CZYSZCZENIA MŁYNKA

Wreszcie przechodzimy do sedna sprawy!

Ważne jest, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju młynka używasz i z czego jest on wykonany. Najbardziej krytyczną częścią do czyszczenia jest ta z zębami. Nie oznacza to jednak, że nie należy czyścić innych części.

Niektóre rzeczy, o których należy pamiętać to: NIE UŻYWAJ wody, jeśli masz metalową szlifierkę. To dlatego, że woda powoduje rdzewienie metalu. I, NIE używaj alkoholu izopropylowego jeśli Twoja szlifierka jest wykonana z plastiku lub akrylu, ponieważ wypaczą się one lub rozpuszczą i pogorszą jakość.

Jeśli twój młynek jest wykonany zarówno z metalu jak i z plastiku, będziesz musiał zachować szczególną ostrożność przy jego czyszczeniu. Jestem pewien, że to wpłynie na twoją decyzję o zakupie. To znaczy, jeśli jeszcze go nie kupiłeś.

Po pierwsze, wymienię rzeczy, których będziesz potrzebował wcześniej:

 1. Alkohol izopropylowy (szlifierki metalowe)
 2. Mydło (szlifierki plastikowe i akrylowe)
 3. Zamrażarka (opcjonalnie, ale zalecane)
 4. Gorąca woda
 5. Szczoteczka do zębów lub pędzel do malowania
 6. Wykałaczka, metalowy szpikulec lub wacik
 7. Naczynie do zbierania kiefu
 8. Duży talerz

JAK WYCZYŚCIĆ MŁYNEK?

ROZMONTUJ SWÓJ MŁYNEK

Pierwszym krokiem w tym jak wyczyścić młynek do zioła jest jego rozebranie. W zależności od posiadanego młynka, ilość części będzie się różnić. Najpopularniejszy czteroczęściowy, trzykomorowy młynek będzie miał pokrywkę, komorę do mielenia, komorę do zbierania i komorę na kief.

Jeśli pomiędzy komorą na kief a komorą zbierającą znajduje się sito, należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ jest ono bardzo delikatne. Zróbmy czyszczenie, gdy nie jest wysoko, tak?

UMIEŚĆ GO W ZAMRAŻARCE

Jak wspomniałem powyżej, jest to opcjonalny krok, ale sprawi, że proces będzie o wiele łatwiejszy, jeśli to zrobisz!

Umieść wszystkie kawałki swojego młynka w zamrażarce. To zajmie w dowolnym miejscu od 30 minut do 45 minut dla wszystkich złomu do twardnienia. To sprawia, że to naprawdę łatwe do czyszczenia kawałków.

Materia roślinna, która tak uparcie tkwi w komorach, stwardnieje, co sprawi, że czyszczenie sita pomiędzy komorą zbiorczą a komorą kiefu nie będzie trudne.

Krótka uwaga.: Jeśli twoje części są wykonane z plastiku, obchodź się z nimi ostrożnie po wyjęciu z zamrażarki, ponieważ niska temperatura sprawia, że plastik staje się kruchy.

WYCZYŚĆ GO ZA POMOCĄ SZCZOTKI

Jest kilka sposobów na wykonanie tego kroku. Po pierwsze, możesz złożyć młynek z powrotem i dobrze nim potrząsnąć. To spowoduje, że stwardniałe śmieci odpadną i ułatwi czyszczenie.

Jeśli nie chcesz umieścić go z powrotem razem, jak jeszcze, można umieścić kawałki na dużym talerzu lub desce do krojenia. Szczerze mówiąc, każda powierzchnia może być równie dobra, jak inne, o ile tylko zbierze kief.

Postukaj delikatnie w kawałki, a zobaczysz, że stwardniały materiał, który był przyklejony do komór, odpadnie. Teraz weź szczoteczkę do zębów lub pędzel i zetrzyj resztki, które przykleiły się do ścianek komór.

Jeśli jest jeszcze coś przyklejonego do powierzchni, co nie chce się odkleić, możesz użyć wykałaczki lub wacika, aby oczyścić to dalej.

Pomiń krok 2, jeśli kochasz czyszczenie trochę więcej i walki z kawałkami, aby pozwolić Ci oczyścić się z całego brudu. (To nie jest naprawdę brud, więc proszę, nie wyrzucaj go).

UŻYJ ALKOHOLU LUB WODY

Jak już wspomniałam, zależy to od tego, z jakiego materiału wykonane są Twoje kawałki. W przypadku plastikowego młynka, postaw miskę z wodą na kuchence. Umieść kawałki w wodzie, ale upewnij się, że ciepło nie jest na wysokim poziomie (nie chcesz, aby twoje plastikowe kawałki się roztopiły).

Gdy woda będzie się delikatnie gotować, trzymaj kawałki przez minutę lub dwie. Usuń kawałki za pomocą szczypiec. Możesz umieścić je do ostygnięcia na ręczniku lub serwetce.

Jeśli masz młynek, który jest wykonany z metalu, musisz umieścić kawałki w alkoholu izopropylowym. Możesz umieścić go w misce lub plastikowej torbie z alkoholem. Możesz dać mu delikatne potrząśnięcie, które może łatwo usunąć zarazki lub pozostałości, które nie udało się zejść w poprzednim kroku.

Gdy zaczniesz widzieć alkohol brązowy lub zobaczyć, że większość brudu została usunięta, można wyjąć kawałki z torby i umieścić je na ręczniku do wyschnięcia.

Za kolejne 10 do 15 minut, twoje kawałki będą suche i osiągną temperaturę pokojową.

ZŁÓŻ JE PONOWNIE

Phew! Cała główna praca została wykonana. Wszystko, co musisz zrobić, to złożyć elementy z powrotem, a twój młynek będzie jak nowy. Bez pleśni, bez brudu i bez złego smaku!JAK CZYŚCIĆ DREWNIANY MŁYNEK?

Bardzo trudno jest wyczyścić drewniany młynek, ponieważ drewno nie radzi sobie dobrze z większością rozpuszczalników, takich jak woda i alkohol izopropylowy. W tym celu niezbędna jest zamrażarka.

Po pierwsze, trzeba rozmontować części młynka i umieścić go w zamrażarce na całą noc. Przynajmniej na 6 godzin. Teraz połóż go na papierze do pieczenia, aluminiowym lub podobnym i postukaj nim, aby usunąć kief i pozostałości.

Użyj wykałaczki lub bawełnianego wacika, aby oczyścić go dalej, jeśli to konieczne.

CO ZROBIĆ Z POZOSTAŁOŚCIAMI KIEFU?

Resztki kiefu, które usunąłeś na dużej płytce (w kroku 2) to czysty, mocny kief. Nie wyrzucaj go (chyba, że jest spleśniały lub zepsuty, oczywiście).

Możesz go użyć w następujący sposób:

 1. Możesz go użyć do zrobienia canna-tea.
 2. Spożywaj go poprzez dodanie do dowolnej potrawy - np. pot brownies!
 3. Możesz posypać nią swoje jointy

Możesz całkowicie eksperymentować z nią jak chcesz, tak długo jak wiesz jak silna jest i ile jesteś w stanie jej spożyć. Przede wszystkim jednak, musisz zachować bezpieczeństwo!

JAK CZĘSTO POWINIENEŚ CZYŚCIĆ SWÓJ MŁYNEK?

Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od tego, jak często używasz młynka. Jeśli używasz go bardzo rzadko, możesz go nie czyścić przez 45-60 dni.

Ale jeśli używasz go prawie codziennie, musisz go również często czyścić. Im częściej go używasz, tym bardziej się klei.

Regularne czyszczenie jest kluczem do satysfakcjonującego użytkowania młynka. Przedłuży to żywotność młynka i pomoże Ci sporo zaoszczędzić. Ale czyść go dokładnie, albo zapach mydła lub alkoholu może być zaskakującą przyprawą do twojej następnej sesji palenia.

Zaszalej i zagub się w krainie marihuany, i ciesz się doświadczeniami z nią związanymi, pozostając przy tym zdrowym i bezpiecznym!Kliknij, aby ocenić ten post![Total: 1 Average: 4]