Prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich federalnie skazanych Amerykanów za posiadanie marihuany

Informacje

Prezydent Joe Biden ułaskawił wszystkich skazanych w USA za posiadanie marihuany na poziomie federalnym! Taka wiadomość obiegła wczoraj media w Stanach Zjednoczonych. Prezydent postanowił odwrócić wszystkie wyroki skazujące za posiadanie marihuany, które miały miejsce po latach 70-tych, kiedy to przyjęto obowiązujące do niedawna prawa stanowe. Prezydent Biden poprosił również gubernatorów, aby poszli w jego ślady i zajęli się sprawą obywateli skazanych na mocy stanowych przepisów za posiadanie marihuany. Liczby te są znacznie wyższe niż osoby z wyrokami federalnymi. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Prezydent Joe Biden ułaskawia wszystkich federalnie skazanych za posiadanie marihuany w USA

Wczoraj prezydent Joe Biden ułaskawił tysiące osób skazanych za posiadanie marihuany na mocy prawa federalnego. Prezydent USA oświadczył, że jego administracja zbada, czy marihuana powinna być zalegalizowana w taki sam sposób jak narkotyki takie jak heroina i kokaina.

Biden stwierdził, że marihuana jest obecnie zalegalizowana w wielu stanach. Prezydent powiedział jednak, że nadal zdarzają się niepotrzebne sytuacje, takie jak trudności dla osób z wyrokami próbujących znaleźć pracę lub wynająć mieszkania.

Jak wspomniałem wcześniej, posiadanie lub używanie marihuany nie powinno być powodem do umieszczenia kogoś w więzieniu.

Dziś podejmuję kroki w kierunku zakończenia naszego nieskutecznego podejścia.

-Prezydent Biden zamieścił wczoraj następujący tweet.

Ułaskawienia są dostępne tylko dla osób skazanych za zarzuty posiadania broni. Nie dotyczą one wyroków federalnych. Prawo stanowe skazało znacznie więcej osób.

Prezydent Biden wezwał więc gubernatorów do ułaskawień na poziomie stanowym i federalnym. Zapowiedział też federalne przepisy, które pozwoliłyby stanom na wzajemne dopasowanie się do siebie.

Jak już wcześniej mówiłem, posiadanie lub używanie marihuany nie powinno być powodem do wsadzenia kogoś do więzienia.

Dzisiaj podejmuję kroki, aby zakończyć to nieudane podejście. Pozwólcie, że je przedstawię.

- President Biden (@POTUS) October 6, 2022