Talibowie zakazali uprawy konopi indyjskich

Informacje

Talibowie zakazali uprawy konopi indyjskich w Afganistanie. Najwyższy przywódca talibów, Mawlavi Hibatullah Akhundzada, który jest uważany za fanatyka religijnego, wydał 19. dekret w Kabulu, który zakazał uprawy konopi w całym kraju. Afgański przywódca, który jest fanatykiem religijnym, powiedział, że każdy przyłapany na uprawie konopi zostanie zniszczony. Hodowcy konopi, którzy naruszą to nowe prawo, będą również karani zgodnie z prawem szariatu. Jak wpłynie to na Afganistan, kraj od dawna związany z produkcją konopi, która stanowi znaczną część jego dochodów? Oto trochę więcej informacji.

Talibowie zakazali uprawy konopi w Afganistanie

Uprawa konopi indyjskich zostanie zakazana w całym kraju od 19 marca 2023 roku. Jest to zgodne z dyrektywą wydaną przez przywódcę talibów Hibatullaha Achundzadę. W przypadku naruszenia tego nowego prawa, wszystkie uprawy zostaną zniszczone. Sprawcy zostaną również ukarani zgodnie z zasadami szariatu. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnych informacji na temat konkretnych kar.

Ważne jest, aby pamiętać, że łamanie prawa szariatu, takiego jak zakazy apostazji lub buntu, cudzołóstwa lub oszczerstwa, może skutkować surowymi karami, w tym amputacją rąk i stóp, chłostą i / lub śmiercią.

Uprawa jest zakazana w całym kraju, a wszelkie plantacje konopi zostaną zniszczone. Sądy zostały również poinstruowane, aby karać gwałcicieli zgodnie z prawem szariatu

Przywódca talibów napisał w publicznym oświadczeniu.

Ta decyzja jest szokiem dla wszystkich Afgańczyków. Zaskoczenie, ale także potencjalnie poważny problem. Konopie indyjskie są jedną z najpopularniejszych roślin uprawianych przez rolników w całym kraju.

Według szacunków ONZ, Afganistan wyprodukował większość światowej produkcji w 2010 roku.

Według raportu UNODC (agencja ONZ ds. narkotyków) z 2010 roku, konopie indyjskie uprawiane są w Afganistanie na powierzchni do 24 000 ha. Większość upraw znajduje się w 17 z 34 prowincji.

Nielegalny handel opium i marihuaną rzekomo finansował działalność bojowników w Afganistanie przed dojściem talibów do władzy w Afganistanie w 2021 roku, po 20-letniej rebelii prowadzonej przeciwko siłom dowodzonym przez USA, które najechały kraj.

Według doniesień, talibscy bojownicy zarobili miliony na handlu używkami, zanim doszli do władzy. Nałożyli podatki na rolników i przemytników narkotyków w zamian za zapewnienie bezpiecznej produkcji i transportu gotowych produktów.

Uprawa konopi indyjskich w Afganistanie jest źródłem dochodu dla wielu Afgańczyków. Nowe prawo może uniemożliwić zarabianie na życie.

Mata wyznał na 420, że rozpoczyna terapię z Monarem, ponieważ ma on na niego destrukcyjny wpływ i prowadzi m.in. do...

Cannabis Spot, nowy spot z marihuaną na Śląsku otworzy się jutro 4/20. Z...