Sąd wstrzymał postępowanie w sprawie Mata

Informacje

Sąd wstrzymał postępowanie w sprawie Mata. Prokuratura twierdzi, że artysta powinien zostać ukarany, bo jego zachowanie jest wyjątkowo szkodliwe dla społeczeństwa. Takie stanowisko podkreślała prokuratura, gdy wnioskowała o ukaranie Młodego Matczaka. Dziś postępowanie sądowe zostało wstrzymane. Wyrok nie jest jednak prawomocny. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Sąd wstrzymał postępowanie w sprawie Mata

Zarówno Mata jak i jego przyjaciel zostali aresztowani za posiadanie marihuany na początku ubiegłego roku. Michał M. miał 1,45 grama, a jego kolega 0,39 grama marihuany. To właśnie T U T A T J pisaliśmy o tym.

Wszystko wskazywało na to, że będziemy musieli iść na proces. Nawet sam fakt, że zostaliśmy oskarżeni w tak drobnej sprawie wskazywał na pokazowy proces.

Przekonały nas słowa naszego prokuratora.

"Takie zachowanie oskarżonego, zaledwie kilka dni po wszczęciu przeciwko niemu postępowania karnego, niewątpliwie świadczy o jego bezrefleksyjnej postawie". Michał M., oskarżony, podczas przesłuchania w dniu 28 stycznia 2022 roku wyraził żal. Jednak już kilka dni później wypowiadał się publicznie w innym tonie, chwaląc używanie środków odurzających.

Przedstawiciel prokuratury powiedział to w odniesieniu do utworzenia przez Mata fundacji420.

Prokuratura w tych słowach tłumaczyła wysoką szkodliwość społeczną Mata i konieczność jego ukarania:

"Prokuratura uważa, że wymierzenie kary oskarżonym jest celowe. Jest ona konieczna dla celów wychowawczych i zapobiegawczych. W szczególności pożądane jest kształtowanie wśród oskarżonych postaw społecznie akceptowanych. Prokuratura nie uważa, aby korzystne było umorzenie postępowania. Decyzja o zakończeniu postępowania byłaby w istocie uznaniem działań podjętych po postawieniu zarzutów Michałowi M.

Więcej informacji na temat aktu oskarżenia Mata można znaleźć na stronie T U T A J.

Postępowanie wobec Maty i jego kolegi zostało wstrzymane

Sąd wstrzymał postępowanie w sprawie Maty 7 lutego. Decyzja sądu nie była prawomocna i prokuratura może się od niej odwołać. Na pytania dziennikarzy prokurator odpowiedział, że rzecznik prokuratury poinformuje media o możliwości odwołania się od decyzji sądu. Po otrzymaniu uzasadnienia śledczy mają siedem dni na odpowiedź.

Czy prokuratura będzie chciała się odwoływać? Argumentowano, że jego czyn jest sprawą o wysokiej szkodliwości społecznej i można się spodziewać apelacji.

Adw. Rafał Karbowniczek powiedział w wywiadzie, że spodziewa się, że prokuratura odwoła się od decyzji sądu.

Na dzień dzisiejszy jest satysfakcja. Jest poczucie, że sprawiedliwości stało się zadość. Ta decyzja jest słuszna i sprawiedliwa, jeśli weźmie się pod uwagę całą sprawę, w tym ilość zastosowanych środków, ich rodzaj, a także inne okoliczności, które były brane pod uwagę w trakcie śledztwa. Sąd rejonowy nie mógł podjąć innej decyzji.

-powiedział adw. Rafał Karbowniczek

Adwokat został też zapytany, czy uważa, że firma Mata mogła spowodować skierowanie aktu oskarżenia przeciwko jego klientowi.

To jest trudne pytanie. To jest trudne pytanie.

On to powiedział.

Obrońca Mata stwierdził jednak, że:

Ta sprawa jest przykładem dziwacznego zachowania prokuratury. Po dwóch tygodniach udało się wreszcie zebrać materiał dowodowy. Zgodnie z polską procedurą karną, śledztwo powinno było zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy. Trwało to cztery.

Akt oskarżenia był tendencyjny w wykonaniu obrońców oskarżonych.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii (art. 62a) orzekła o wstrzymaniu postępowania.

Źródło: Vibez.pl

Antoni Królikowski, aktor, został zatrzymany za jazdę pod wpływem THC. Do wczorajszego zdarzenia doszło na jednej z warszawskich ulic ....

Twitter zezwolił już na reklamę konopi na swojej platformie. Są jednak pewne ograniczenia. Jest to największy portal...

Amsterdam zakazuje używania marihuany na ulicach. Decyzja ta została podjęta w celu ochrony zdrowia turystów, którzy odwiedzają Amsterdam przede wszystkim dla...