Minister zdrowia Niemiec otrzymał "bardzo pozytywne opinie" z UE dotyczące legalizacji marihuany.

Informacje

Legalizacja marihuany w Niemczech: Karl Lauterbach, niemiecki minister zdrowia w rządzie kanclerza Olafa Scholza, ogłosił w tym tygodniu, że otrzymał "bardzo pozytywne opinie Komisji Europejskiej" dotyczące legalizacji. Minister Lauterbach zwróciła się do Komisji Europejskiej z prośbą o weryfikację jego projektu ze względu na obawy, czy legalizacja będzie zgodna z prawem europejskim. Po otrzymaniu odpowiedzi z KE wyraził przekonanie, że UE zatwierdzi plany legalizacyjne Niemiec. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

UE daje "bardzo pozytywne opinie" niemieckiemu ministrowi zdrowia w sprawie legalizacji marihuany.

Lauterbach oświadczył, że projekt ustawy, która zalegalizowałaby marihuanę w Niemczech, zostanie przedstawiony "w najbliższych tygodniach".

Wkrótce przedstawimy propozycję, która działa, czyli jest zgodna z prawem europejskim.

Lauterbach stwierdził.

Minister uważa, że proponowana ustawa ograniczy przestępstwa związane z narkotykami i sprawi, że używanie marihuany będzie bezpieczniejsze.

Takie są nasze cele

stwierdził Lauterbach.

Lauterbach proponuje przepisy, które pozwalają na zakup i posiadanie do 30 gramów marihuany. Państwo będzie produkować susz i dystrybuować go w licencjonowanych punktach sprzedaży. Główną informacją o zmianach jest to, że obywatele będą mogli uprawiać do 3 roślin konopi.

Informacja ta została podana przez niemiecki rząd w listopadzie ubiegłego roku. Było to więcej niż proponowane wcześniej 20 gramów i dwie rośliny. Informacje te można znaleźć w naszym artykule T U A J.

Źródło: n-tv

Włochy: Sąd Najwyższy orzekł, że można uprawiać więcej niż 12 roślin konopi indyjskich, jeśli są one wykorzystywane do własnych celów.

Spannabis 2023 Barcelona będzie wyjątkowym świętem zioła w Europie. Wszystko to dzieje się w...

Master Kush, nowy szczep suszu marihuany klasy medycznej od S-Lab, jest już dostępny w aptekach. Będzie to kolejny produkt firmy...