Hemp Harvest na najbardziej znanym polu w Polsce juz w najbliższą sobotę (10.09). Serdecznie zapraszamy!

Informacje

Hemplab i Weednews.pl zapraszają na Żniwa Konopne na najbardziej znanym polu w Polsce, położonym między blokami w Lublinie. Pole zasłynęło z tego, że jego właściciel nie mógł go sprzedać deweloperowi, który na sąsiednich działkach budował nowe mieszkania. Lubelski rolnik postanowił nadal uprawiać ziemię, zamiast ją sprzedać. W Lublinie znajduje się obecnie osiedle mieszkaniowe, na którym ziemia jest regularnie uprawiana. Klasyczne żniwa odbywają się co roku pod oknami mieszkańców. Ten rok jest jednak inny, ponieważ wiosną pole zostało obsadzone konopiami. Z okazji zbiorów firma Hemplab, która w tym sezonie wydzierżawiła pole, zorganizowała wspólne z naszym portalem wydarzenie edukacyjne. Będą panele, sale edukacyjne wykonane w konopiach, konkursy, a także możliwość odebrania i wzięcia do domu konopi. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Konopne Żniwa na najbardziej znanym polu w Polsce już w najbliższą sobotę (10.09).

Na najbardziej znanym w Polsce i na świecie polu konopi włóknistych od ponad trzech miesięcy rosną między blokami przy ul. Berylowej czy Jantarowej. Inwestorem całego przedsięwzięcia jest firma Hemplab, która zajmuje się uprawą i przetwarzaniem konopi włóknistych. 10 września o godz. 17.00 nastąpi historyczny, pierwszy zbiór konopi pomiędzy lubelskimi blokami. Odwiedzający tego dnia konopne pole będą mogli być nie tylko świadkami zbiorów, ale także innych emocjonujących wydarzeń.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 15:00

Hemplab i WeedNews.pl zorganizują Żniwa Konopne. Wydarzenie to będzie zawierało również element edukacyjny. Uczestnicy zdobędą cenną wiedzę na temat konopi, ich zastosowań oraz sposobów ich pozyskiwania.

Odbędą się dwa panele dotyczące konopi

1. konopie - Roślina przyszłości używana w przeszłości (45 minut + 15 min na pytania) - Jolanta Rosicka, Szymon Wodarczyk (Hemplab), + gość specjalny. 2. konopie - tysiące zastosowań, setki, dziesiątki korzyści (45 minut + 15 min na pytania - Marcin Marczak i Paweł "Teone" Leśnianski, Szymon Wodarczyk (Hemplab).

Panele rozpoczną się o godzinie 15:00

Odwiedzający zbiory będą mieli również okazję zobaczyć sale edukacyjne wbudowane w pola konopne. Co znajduje się wewnątrz pomieszczeń?

Sala nr 1 - Konopie w życiu codziennym
Pokój nr 2 - Konopie można wykorzystać nawet do 20 000 razy
Pokój nr 3 - Świat w konopnych ciekawostkach

Formularz rejestracji na zbiory dostępny jest na stronie www.hemplab.ltd. Zarejestruj się już teraz, aby otrzymać elektroniczny kupon uczestnictwa. W dniu żniw uczestnik będzie mógł wymienić kupon na bilet wstępu oraz otrzymać od organizatorów "pakiet dożynkowy". (Aktualizacja: Pula "pakietów dożynkowych" jest już pełna).

Wydarzenie można znaleźć na FB pod adresem U T A J