Fat Joints III powróci jeszcze w tym roku!

Informacje

Wyjątkowa produkcja muzyczna Grube Jointy to ekskluzywna pozycja dla całej społeczności konopnej i nie tylko. Oryginalne dwa wydania, wydane ponad dekadę temu wpisały się w historię polskiej muzyki i konopi. "Grube Jointy II" wyznaczają wysoki standard dla Pono, Pono, JWP i DGE. W projekcie wzięli udział m.in. Grubson i Sobota, a wśród znamienitych raperów znaleźli się. W składzie znaleźli się również Firma, VNM i cała reszta. Po ponad dekadzie oczekiwania z nieukrywaną przyjemnością stajemy się partnerem projektu. Panie i Panowie, Fat Joints III ukaże się w drugiej części tego roku. Tutaj znajdziecie więcej informacji o fat.

Fat Joints

Projekt Grube Jointy przez wielu uważany jest za jedną z najważniejszych produkcji muzycznych w konwencji protest songu. Druga edycja albumu, która ukazała się w 2011 roku, była mocną trzypłytową kompilacją, która zawierała pięćdziesiąt mocnych utworów. Na płycie pojawiły się poglądy Sokoła, DonGuralEsko i Pezeta, a także Trzeci Wymiar Ras Luta, Grubsona, JWP. VM, Wice Wersa i Firma Majkel.

Na trzypłytowym albumie znalazły się niemal same protest songi i ganja tunes. Podobne założenie zostanie zastosowane w przypadku trzypłytowego albumu. Tym razem będzie on zawierał dwa krążki.

Były one (GJII) w większości dosadne i w bardzo dużych ilościach, bezkompromisowe i dobrze skrojone.

Fat Joints to przekaz, który ma bardzo konkretny cel. Jest wyrazem frustracji artystów i nadziei na przyszłość. To jedyna pozycja, która ma silny przekaz społeczny. Jak na przykład "To polskie właśnie" HK Rufijoka (Moim zdaniem jeden z najlepszych utworów na płycie).

GJ III ukaże się jeszcze w tym roku

Po ponad dziesięcioletnim oczekiwaniu na to wydanie, z przyjemnością ogłaszamy, że Fat Joints III zostanie prawdopodobnie wydany jeszcze w tym roku. WeedNews.co.uk został partnerem w projekcie. Będziemy was informować o postępach aż do premiery.

Fat Joints III to coś więcej niż tylko muzyka. Chodzi również o edukację i dotarcie do społeczeństwa. Jest to ruch społeczny. Możecie spodziewać się dobrej muzyki i edukacyjnej wstawki. Więcej na ten temat napiszemy już wkrótce.

Niedawno mieliśmy okazję usłyszeć pierwszy singiel promujący wydawnictwo. Jest to utwór "Wspólny cel", za który odpowiada ZBUKU.

Do ZBUKU na trzyutworowym albumie dołączą VNM, DUDEK ROPK oraz PONO. W odpowiednim czasie ujawnieni zostaną kolejni artyści.

Ciekawostką jest, że projekt Fat Joints został zamknięty lub zawieszony kilka lat wstecz. Co było tego przyczyną?

"W 2011 roku światowy komitet ds. polityki narkotykowej oświadczył, że globalna wojna z narkotykami poniosła klęskę. Wielu uzależnionych jest przetrzymywanych i karanych, ale powinni być wysyłani na leczenie, a nie poddawani systemowym represjom". "Wydanie kolejnego albumu bez świadomości, że nie zmieni on stanu prawnego, byłoby świadomą promocją narkotyków".

"Powiedzieli twórcy albumu."

Co się zmieniło, aby Fat Joints powróciło?

Autorzy GJ podkreślają, że obecny przemysł konopi oraz inne czynniki wpłynęły na decyzję o zmianie i reaktywacji projektu. Dzisiejsza sytuacja jest zupełnie inna od tej, która była sześć-osiem lat temu. Na świecie zalegalizowano medyczną marihuanę. Nasi zachodni sąsiedzi, Niemcy, również legalizują. To spowodowało, że projekt został wskrzeszony, aby wysłać zaktualizowany komunikat do świata.

Jesteśmy zachwyceni reaktywacją i omówieniem tego albumu. Był to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, album, który tak mocno dotykał aktualnych kwestii społecznych.

Bądźcie na bieżąco z kolejnymi informacjami i upewnijcie się, że subskrybujecie na YT kanał Fat Joints.