Top 5 odmian outdoorowych dla początkujących

Ciekawostki

Nie wszystkie odmiany marihuany nadają się do uprawy na zewnątrz. Stworzyliśmy listę 5 najlepszych odmian marihuany do uprawy outdoor dla początkujących. Wyjaśniamy również, dlaczego niektóre odmiany nie nadają się do uprawy w Europie Środkowej.

Istnieje kilka podstawowych zasad, o których należy pamiętać przy wyborze genetyki na środkowoeuropejskie słońce. Marihuana jest rośliną krótkiego dnia. Oznacza to, że kwitnie, gdy noc jest wystarczająco długa. Większość odmian będzie kwitła w tym samym czasie, ale automaty nie są dotknięte. Jednak czas potrzebny do wytworzenia kwiatów różni się między odmianami. Niektóre odmiany mogą to zrobić w 7 do 14 tygodni, podczas gdy inne (głównie sativy), zajmują do 14 tygodni. Odmiana sativa (haze) nie da dobrych plonów, jeśli kwitnienie zajmie jej kilka tygodni. Głównym powodem jest to, że najważniejszym etapem formowania się kwiatów będzie październik i listopad. Wynika to z faktu, że większość warunków (temperatura, jakość światła, opady, jesienne damy) nie pozwoli na jego przeprowadzenie.

Niedawno pisaliśmy o odmianach typu FAST. Rośliny te są fotoperiodyczne, czyli kwitną w zależności od długości dnia. Jednak dzięki dodaniu genów ruderalisa, zakwity następują znacznie szybciej, co pozwala im wytwarzać kwiaty w najlepszych warunkach i przy największym nasłonecznieniu. Odmiany FAST są świetne dla początkujących.

Osoby początkujące prosimy o zapoznanie się z artykułem JAK UPRAWIAĆ OWOCE

Top 5 odmian outdoorowych dla początkujących

1 - Passion #1

Passion #1 to klasyk wśród klasyków. Jest to odmiana Dutch Passion, którą polecamy każdemu, kto uwielbia uprawę pod chmurką. Jest bardzo łatwa w uprawie. Dobrze rozwija się w naszym klimacie. 100% indica, z długimi pąkami i poziomem THC pomiędzy 15-18%. Daje to przyzwoite zbiory. Passion to cytrusowy zapach. Jest również bardzo rześki, gdy jest uprawiana organicznie. Dobrze reaguje, gdy jest trenowana i przycinana. Gotowa do zbiorów w pierwszej połowie października

2 - Fryzyjska rosa

Frisian Dew to niezwykła roślina, która wytwarza fioletowe, bardzo kępiaste kwiaty o znacznej masie. Jest niezwykle odporna na mączniaka. Jest to krzyżówka męskiego osobnika Purple Star i żeńskiego Super Skunk. Selekcja odbywała się przez trzy lata. Frisian Dew została stworzona przez Dutch Passion. Twierdzą, że jest to ich najbardziej udana roślina w ciągu ostatnich 20 lat. Ta hybryda sativy i indica jest obowiązkowa zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych hodowców.

3 - Early Skunks x Northern Lights

Northern Lights x Early Skunk to hybryda z dominacją indica, która daje dobre plony i nie wymaga zbyt wiele pracy od ogrodnika. Geny Early Skunk odpowiadają między innymi za szybkie kwitnienie. Domieszka Northern Lights poprawia jakość suszu. Ciężkie, pełne żywicy topy rośliny są nagrodą pod koniec września. Charakteryzuje się słodkim, kaskadowym zapachem.

4 - Critical F1 Fast Version

Critical F1 Fast version to odmiana Fast (półautomatyczna), która została stworzona przez ekipę Pana Pestki do uprawy outdoor w Europie Środkowej. Critical F1 Fast version ma piękny cytrusowy aromat, duże topy i łatwą uprawę. Ta odmiana sprawi, że się zakochasz i będziesz do niej wracał.

5 - Early Skunks x C99

Early Skunk x C99 to krzyżówka przystosowanego do Europy Środkowej Early Skunk i genów Cinderella 99. Pierwszy z nich odpowiada za stosunkowo szybkie kwitnienie, natomiast Cinderella za zapach i moc. Krzyż ten daje przyzwoite plony o owocowo-słodkim, skunkowym aromacie. Jest łatwa w uprawie i produkuje duże kępy kwiatów, które są pokryte sporą ilością żywicy. Pan Pestka Crew była źródłem kolejnego wspaniałego produktu.

Ten tekst ma charakter edukacyjno-informacyjny i jest przeznaczony dla polskojęzycznych obywateli Europy. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste w Polsce jest niedozwolona i nie należy jej popierać.