Legalizacja marihuany w Australii jeszcze w tym roku

Informacje

Australia jeszcze w tym roku zalegalizuje marihuanę w Australii. Senator David Shoebridge z partii Zielonych ogłosił we wtorek, że jego grupa otrzymała analizę prawną, z której wynika, że możliwe jest uchylenie przepisów, które uniemożliwiają legalizację i legalizację marihuany w Australii. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Australia jeszcze w tym roku zalegalizuje marihuanę w Australii

W Australii, która składa się z 16 stanów/jurysdykcji, legalnie zapalimy marihuanę tylko w jednym z nich. Jedyną australijską jurysdykcją, która złagodziła przepisy dotyczące marihuany jest Australijskie Terytorium Stołeczne (ACT). Nowe prawo znosi kary zarówno za posiadanie, jak i uprawę na własne potrzeby. ACT obejmuje również Canberrę, stolicę Australii. Temat ten został poruszony w U T A J.

Uważano, że takich przepisów nie da się wprowadzić w całym kraju. To się zmieniło.

Legalizacja jest możliwa!

Moje biuro otrzymało poradę prawną, która wskazuje, że Zieloni mogą uchwalić ustawę legalizującą marihuanę na skalę krajową. Wszystkie prawa stanowe, które kryminalizują ich legalne używanie, posiadanie i sprzedaż, mogłyby zostać uchylone. W tym roku moglibyśmy zalegalizować marihuanę w całym kraju!

Na swoim koncie na Twitterze, senator David Shoebridge jest dobrze poinformowany

Senator dodał, że podczas gdy 40% Australijczyków używało marihuany, to właśnie najbardziej wrażliwe osoby są przeciągane przez systemy sprawiedliwości karnej. Badanie gospodarstw domowych w 2019 roku National Drug Strategy wykazało, że 60% mieszkańców Sydney popiera legalizację marihuany.

W innym poście napisano: "Jeśli dorosły chce się zrelaksować z marihuaną, powinien móc to zrobić bez obawy o interwencję policji.

David Shoebridge zapowiedział, że projekt ustawy o legalizacji marihuany zostanie przedstawiony jeszcze w tym roku.

Jeśli tak się stanie, będzie to kontynent z legalną marihuaną.