Uprawa, przetwarzanie i zastosowanie konopi - Studia podyplomowe, bieżąca rekrutacja i aktualności dotyczące kierunku

Informacje

Trwają zapisy na studia podyplomowe "Uprawa przetwarzanie i zastosowanie konopi". Są to pierwsze w Polsce studia poświęcone w całości tej niesamowitej roślinie. Obecne zapisy rozpoczną kolejną edycję. Program został rozszerzony o 200 godzin i pojawiły się nowe zagadnienia, takie jak związek konopi z kryptowalutami i tokenizacją. Gospodarzem pierwszej sesji będzie Wyższa Szkoła Biznesu i Administracji w Lublinie. Uczelnia ta jako pierwsza zaoferowała taki kurs. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Uprawa, przetwarzanie i zastosowanie konopi - Studia podyplomowe, bieżąca rekrutacja oraz aktualności dotyczące tego kierunku

Studia te skierowane są do:

Osób, które planują rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie uprawy, przetwarzania i zastosowania konopi.

-osoby, które zajmują się uprawą, przetwarzaniem i zastosowaniem konopi, a które chcą poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę na ten temat.

-Profesjonaliści zajmujący się szeroko pojętą problematyką naturalnego uzdrawiania i wykorzystania Konopi jako ziół leczniczych.

-osoby współpracujące z firmami zajmującymi się uprawą, przetwarzaniem i wykorzystaniem konopi.

-dla farmaceutów i konsultantów konopnych

-Dla osób, które interesują się konopiami.

Tak pisaliśmy w ubiegłym roku o pierwszym kierunku studiów, który był ukierunkowany na konopie. Cały artykuł można znaleźć w U T A J.

Słuchacze będą mieli wiedzę i umiejętności, które pozwolą im stać się profesjonalistami w tej dziedzinie. Program studiów jest szeroki i obejmuje zagadnienia związane zarówno z uprawą indoor, jak i outdoor. Jest też część poświęcona korzyściom leczniczym i dietetycznym konopi. Wykłady dotyczyć będą również konopi jako rośliny włóknistej, która znajduje zastosowanie w budownictwie (budownictwo naturalne), a także jako rośliny oleistej, która znajduje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i paliwowym.

Uprawa, przetwarzanie i zastosowanie konopi - II edycja studiów podyplomowych

Druga edycja Studium Konopnego to rozszerzony program, który obejmuje ponad 200 godzin wykładów, a także zajęcia praktyczne w terenie. Wykorzystywany jest hybrydowy tryb studiów, gdzie część wykładów odbywa się online. Pierwsze zajęcia spotykają się w Lublinie na WSPA. Tam odbędą się wykłady z botaniki i biochemii, a także fascynujący wykład o terpenach, i ich znaczeniu w konopiach. W następnym semestrze będą to wykłady "legislation & medicinal use of hemp", do których można się dostać online. Drugi semestr będzie poświęcony zajęciom terenowym. Odwiedzimy farmy konopne, hale uprawowe, porozmawiamy z praktykami, przedsiębiorcami, zobaczymy jak działa budownictwo konopne. W tym roku nowym tematem będzie blockchain, tokenizacja i automatyzacja procesów w hodowli konopi.

Wejdź na stronę .wspa.pl, aby zgłosić się już teraz!