Amsterdam zakazuje palenia marihuany w miejscach publicznych

Informacje

Amsterdam zakazał palenia marihuany na swoich ulicach. Decyzja ta została podjęta w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa turystów, którzy odwiedzają Amsterdam głównie w celach rozrywkowych. Zakaz początkowo będzie dotyczył niewielkiej części miasta. Kiedy zacznie obowiązywać? Oto więcej informacji.

Amsterdam zakazuje palenia marihuany w miejscach publicznych

Amsterdam jest popularnym miejscem turystycznym na całym świecie. Turyści, którzy odwiedzają Amsterdam robią to głównie ze względu na rozrywkowy aspekt miasta. Turystów przyciągają kawiarnie z marihuaną i popularne CoffeeShopy, kluby ze striptizem i legalna prostytucja.

Jest to od dawna problem dla mieszkańców i władz lokalnych. Mieszkańcy tego uroczego miasta chcą, aby turyści zwiedzali unikalną architekturę, a nie tylko palili trawkę czy chodzili do burdeli.

Masowa turystyka i uliczna narkomania to poważny problem na starym mieście. Turyści przyciągają również ulicznych sprzedawców, którzy z kolei powodują przestępczość i brak bezpieczeństwa.

- Miasto zostało poinformowane w oświadczeniu.

W tej chwili głównym problemem jest "strefa czerwonych świateł". Obszar ten jest znany z domów publicznych, oraz ich witryn sklepowych. Urzędnicy chcą, aby dzielnica De Wallen, jak nazywa się ją po holendersku, przyciągała turystów, którzy nie będą mieli nic przeciwko seksowi, narkotykom i alkoholowi, ale będą cieszyć się jej unikalnym dziedzictwem, architekturą i kulturą. Opracowano szereg inicjatyw mających na celu zmniejszenie wpływu masowej turystyki na dzielnicę i często uciążliwych gości.

Stolica Holandii znana jest z liberalnych przepisów dotyczących używek i prostytucji. Obecnie zakazano palenia marihuany w dzielnicy czerwonych latarni.

Władze niedawno ogłosiły.

Lokalni mieszkańcy twierdzą, że tego typu turystyka utrudnia im normalne funkcjonowanie.

Het Parool, lokalna gazeta, nazwała to posunięcie "historyczną interwencją", która jest częścią większej kampanii mającej na celu zwalczanie "masowych antyspołecznych zachowań" turystów odwiedzających miasto.

Nowe przepisy nie dotyczą tylko marihuany. Nowe przepisy obejmują ograniczenie godzin sprzedaży alkoholu i wymóg wcześniejszego zamykania barów, restauracji, kawiarni i domów publicznych w dzielnicach czerwonych latarni.

Nowe przepisy będą obowiązywać do połowy maja.

Władze miasta dodają, że jeśli zakazy nie będą skuteczne, zostaną rozszerzone, by objąć większą część miasta. Proponują również zakaz palenia w ogródkach CoffeeShops, których obecnie w Amsterdamie jest 166.

Antoni Królikowski, aktor, został aresztowany za prowadzenie samochodu pod wpływem THC. Do wczorajszego zdarzenia doszło na jednej z warszawskich ulic ....

Twitter zezwolił już na reklamę konopi na swojej platformie. Są jednak pewne ograniczenia. Jest to największy portal...

Amsterdam zakazuje używania marihuany na ulicach. Decyzja ta została podjęta w celu ochrony zdrowia turystów, którzy odwiedzają Amsterdam przede wszystkim dla...