Antoni Królikowski został zatrzymany za jazdę pod wpływem THC. Aktor twierdzi, że używał marihuany do samoleczenia i że jest to forma sztuki.

Informacje

Antoni Królikowski, aktor, został zatrzymany za jazdę pod wpływem THC. Wczorajsze zdarzenie miało miejsce na jednej z warszawskich ulic. Patrol policji zatrzymał samochód aktora. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem aktora, jednak dało ono wynik negatywny. Następnie użyli narkotestu, aby ustalić, czy w jego organizmie znajduje się THC. Aktor złożył oświadczenie, w którym zaprzeczył, że był pod wpływem narkotyków lub ich używał. Stwierdził również, że używał marihuany do leczenia się i że był to akt samookaleczenia. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

Antoni Królikowski został zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem THC.

W sobotę, 18 lutego 2018 roku Antoni Królikowski został zatrzymany przez patrol policji na ulicy Karolkowej w Warszawie. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca jest trzeźwy. Mundurowi postanowili użyć Narcotestu, który wykazał u Królikowskiego zawartość THC.

Aktor twierdzi, że patrol czekał na niego, bo ktoś poinformował służby, że w tym czasie będzie prowadził samochód pod wpływem.

Nie zaprzeczają temu służby, które twierdzą, że istniały "uzasadnione powody, aby przypuszczać, że może to być osoba pod wpływem".

Funkcjonariusze czekali w pobliżu mojego domu po otrzymaniu zgłoszenia, że rzekomo jestem pod wpływem. Zostałem zatrzymany do kontroli. Badanie alkomatem potwierdziło, że byłem trzeźwy. Narkotest wykrył jednak THC. Podtrzymuję swoje leczenie i zażywałem je poprzedniej nocy.

-czytaj oświadczenie aktora, które zamieścił na swoim kanale na Instagramie.

Obecnie czekamy na wyniki badania krwi. Mimo że nie używałem marihuany w momencie aresztowania, regularne stosowanie medycznej marihuany może spowodować utrzymywanie się wysokiego stężenia.

Chciałbym, abyście wiedzieli, że nie używam narkotyków, co wykazały dzisiejsze badania. Nie obchodziłem również swoich urodzin w żadnych warszawskich klubach.

-dodał Królikowski

Przedstawiciel Antoniego Królikowskiego potwierdził, że aktor wyraża zgodę na publikację.

Pacjenci stosujący medyczną marihuanę napotykają na problemy

Medyczna marihuana może być niebezpieczna, jeśli używasz jej tylko wieczorami lub w czasie wolnym. Aby wywołać sen, lub jako środek przeciwbólowy, wtedy możesz mieć problemy w pracy następnego dnia. Dzieje się tak, ponieważ metabolity THC mogą utrzymywać się w organizmie przez długi czas. Nawet jeśli pacjent nie jest pod wpływem marihuany i nie odczuwa żadnych skutków, to testy mogą wykazać co innego.

Pamiętaj: Stan "po spożyciu" odnosi się do sytuacji, gdy ktoś spożywał marihuanę co najmniej pięć godzin wcześniej i mimo, że nadal znajduje się w niej THC, osoba jest całkowicie trzeźwa. THC może również utrzymywać się we krwi przez kilka dni, co nie jest możliwe w przypadku alkoholu. Osoba, która używała marihuany przez więcej niż siedem dni przed prowadzeniem samochodu, jest uważana za pijanego kierowcę. Stan "pod wpływem" jest wtedy, gdy ktoś spożywał marihuanę, a następnie wsiada za kierownicę.

Czytaj także: Odpowiedź ministerstwa w sprawie ustalenia dopuszczalnych poziomów THC we krwi kierowców

Antoni Królikowski, aktor, został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem THC. Do wczorajszego zdarzenia doszło na jednej z warszawskich ulic ....

Twitter zezwolił już na reklamę konopi na swojej platformie. Są jednak pewne ograniczenia. Jest to największy portal...

Amsterdam zakazuje używania marihuany na ulicach. Decyzja ta została podjęta w celu ochrony zdrowia turystów, którzy odwiedzają Amsterdam przede wszystkim dla...