Poznaliśmy ostateczną wersję niemieckiej legalizacji marihuany

Informacje

Poznaliśmy ostateczną wersję niemieckiej legalizacji marihuany, o której społeczność konopna dyskutowała wiele miesięcy temu. Niemiecki rząd miał wiele problemów próbując w pełni zalegalizować marihuanę ze względu na podpisane przez Niemcy konwencje. Zamiast tego powstają kluby konopne, a obywatele mogą uprawiać rośliny w swoich domach na własny użytek. Jeden z przepisów dotyczących uprawy jest szczególnie intrygujący. Jaka jest ostateczna wersja ustawy, która została przedstawiona przez rząd kilka dni temu? Jakie ograniczenia zostały nałożone i kiedy nowe prawo wejdzie w życie? Poniżej więcej informacji.

Poznaliśmy ostateczną wersję ustawy o legalizacji marihuany w Niemczech

Politycy w Niemczech ogłosili, że niemiecki rząd spełnił swoją obietnicę wyborczą i rozpoczął proces legalizacji marihuany do użytku rekreacyjnego przez dorosłych. Od tego czasu trwają ostateczne prace nad zmianą prawa.

Początkowo rządzący chcieli legalizacji marihuany wzdłuż naszej zachodniej granicy. Można by ją kupić na przykład w aptece. Jedynym wymogiem było to, że dana osoba musi mieć ukończone 18 lat.

Pisaliśmy o staraniach niemieckiego rządu T U T A J.

Teraz Niemcy opublikowały ustawę, która mówi o klubach konopnych i legalnej uprawie domowej.

Zgodnie z nowym prawem, które ma wejść w życie jeszcze w tym roku w Niemczech, każdy dorosły mieszkaniec będzie mógł posiadać do 25 gramów marihuany na własny użytek.

Dozwolona jest uprawa domowa do 3 roślin na osobę. Dzielenie się marihuaną, na przykład, będzie dozwolone w domu, bez opłat i do "późniejszej konsumpcji", co pozwala na przykład kilku osobom na wspólne palenie jointa.

Powstaną kluby społeczne konopi indyjskich, takie jak Cannabis Social Club. Każdy członek będzie miał limit 25 gramów suszu konopi indyjskich miesięcznie i jednorazowo.

"Stowarzyszenia" to zarejestrowane organizacje non-profit zajmujące się zbiorową uprawą konopi indyjskich i nasion (nasion i sadzonek roślin konopi indyjskich) oraz ich dystrybucją na własny użytek. Podlegają one zasadom prawa o stowarzyszeniach. Inne formy prawne (np. spółdzielnie, fundacje, spółki)."

Strona internetowa niemieckiego Ministerstwa Zdrowia

Ograniczenia

Najważniejsze z nich to prawdopodobnie:

-zakaz dzielenia się swoimi zbiorami z innymi. Dzielenie się jest jedynym wyjątkiem.

Dozwolone jest posiadanie do 25 gramów.

-Młode osoby poniżej 21 roku życia mogą otrzymać do 30 gramów suszu marihuany miesięcznie od stowarzyszenia konopnego, którego zawartość THC nie przekracza 10%.

-Przekazywanie konopi indyjskich w stowarzyszeniu hodowców jest dozwolone tylko w czystej postaci. Konopie indyjskie (suszone liście i kwiaty w pobliżu kwiatu) oraz żywica haszyszowa.

-Zakaz uprawy roślin na widoku, tj. uprawa w ogrodzie nadal będzie nielegalna, ale musi być prowadzona w domu i chroniona przed osobami trzecimi.

-Zakaz reklamowania klubów/stowarzyszeń konopnych.

Zaskakujące jest to, że niemiecki rząd zakazał uprawy konopi w ogrodzie, a także dzielenia się zbiorami. Dlaczego niemiecki rząd miałby zakazywać marihuany, skoro chce, aby była ona legalna? Dlaczego niemiecki rząd chce zakazać dzielenia się legalną marihuaną?

Dlaczego rośliny, które są obecnie legalne, są traktowane tak, jakby były niebezpieczną rośliną, która powinna być uprawiana tylko w specjalnych obiektach? Czy to możliwe, że w sprawę zamieszani są bawarscy politycy, którzy są przeciwni legalizacji? Tak naprawdę nie wiemy, ale te przepisy są nieco zaskakujące.

Dwa filary

Niemiecki rząd potwierdził wcześniejsze doniesienia, że ostateczne zmiany zostaną podzielone na dwa filary. Pierwszym z nich są wspomniane wyżej kwestie. Własna uprawa domowa i kluby konopne.

Drugi filar odnosi się do ciągłych wysiłków Niemiec zmierzających do pełnej legalizacji marihuany na skalę komercyjną. Służyć temu będą pilotażowe programy sprzedaży, takie jak ten uruchomiony niedawno w Szwajcarii (przeczytaj o nim tutaj).

"Drugi filar przewiduje projekty regionalne z komercyjnym łańcuchem dostaw". Oczekuje się, że projekt ustawy dotyczącej drugiego filaru pojawi się w drugim kwartale 2023 r. i zostanie przedłożony Komisji Europejskiej do przeglądu".

informuje niemiecki rząd.

Cały projekt można znaleźć w T U T a J

Nowe prawo może wejść w życie w drugiej połowie tego roku.

Własna uprawa konopi w Tajlandii Green Harvest Farm oferuje taką możliwość każdemu, kto chce z niej skorzystać.

Wprowadzono zmiany w receptach na medyczną marihuanę. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło plany wprowadzenia...

Niemiecki rząd w końcu opublikował ostateczną wersję legalizacji marihuany, o której społeczność konopna dyskutowała wiele miesięcy temu. Niestety, niemiecki rząd stoi w obliczu...