Garść przydantej wiedzy o marihuanie, pojęcia

Wiedza o konopiach

Konopie są roślinami rozdzielnopłciowymi, a więc występują w formie męskiej i żeńskiej. Nasiona marihuany powstają wówczas, gdy męskie konopie zapylą rośliny żeńskie, Z nasion na ogół wyrasta połowa roślin męskich i połowa roślin żeńskich. Jeśli rośliny żeńskie nie zostaną zapylone, wówczas zamiast nasion produkują samą marihuanę nazywano sinsemilla (bez nasion).

Nasiona marihuany

Rośliny żeńskie, które są zapylone produkują nasiona, a potem zaczynają obumierać. Nasiona zbiera się i przeznacza do produkcji oleju konopnego i innych produktów. Niekiedy uprawia się z nich nowe rośliny.

Nasiona marihuany - feminizowane

Nasiona feminizowane to takie nasiona, z których wyrośnie 99,9% żeńskich roślin marihuany. W tym przypadku znika więc problem przypadkowego zapylenia przez męskie rośliny.

Nasiona marihuany - sklep

Obecnie nasiona marihuany można zakupić w Polsce w wielu sklepach. Są one legalne także w Hiszpanii czy Holandii, a także Anglii i Kanadzie. W USA nasiona marihuany w zależności od stanu zakupić można w punktach sprzedaży medycznej lub rekreacyjnej.

W Polsce nasiona marihuany można kupować legalnie, ale nie wolno uprawiać marihuany. W ostatnich czasach marihuana stała się w wielu krajach legalna w celach medycznych i rekreacyjnych, w Polsce jeszcze nie ma takiej możliwości.

CO WPŁYWA NA JAKOŚĆ NASION MARIHUANY?

Przede wszystkim przed zebraniem nasiona muszą w pełni dojrzeć. Potem należy je przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Nie może do nasion dostać się wilgoć. Dobrze na nasiona działa z kolei niska temperatura. Najlepsi producenci na świecie nasiona marihuany przechowują w szklanych pojemnikach w temperaturze 5 stopni Celsjusza.

nasiona konopii w kuchni

Nasiona są zdrowe i świeże przez około półtora roku od chwili ich zebrania. W tym czasie ich kiełkowalność wynosi około 100%. Potem następuje powolny spadek tego parametru, ale jeszcze po wielu latach może on wynosić nawet 80%.

Nasiona marihuany - rodzaje

Marihuanę dzieli się na rośliny Indica, które pochodzą z górskich rejonów. Są one odporne na trudne warunki, produktywne. Wykazują działanie odurzające, nasenne i przeciwbólowe. Z kolei rośliny Sativa  pochodzą z tropików. Mają działanie pobudzające.

Nasiona marihuany - automaty

Autoflowering to nasiona marihuany, która kwitnie niezależnie od pory roku. Większość roślin marihuany rozrasta się gdy dni są długie lub sztuczne oświetlenie jest włączone przez około 20 godzin na dobę. To okres wegetacji (wzrostu). Rośliny kwitną, gdy dni stają się krótsze - 12 godzin światła na dobę. W przypadku roślin Auto nie ma to znaczenia. Większość takich odmian wegetuje 2-3 tygodnie, a potem kwietnie. Aby osiągnąć pełną dojrzałość potrzebują maksymalnie 11 tygodni.

Nasiona marihuany medycznej

Ostatnio sporo mówi się o odmianach marihuany medycznej, które zawierają więcej kannabinoidu CBD, a mniej THC niż odmiany tradycyjne. W ten sposób rosną ich właściwości medyczne, a zmniejszają właściwości rekreacyjne. Poza tym sporą popularnością cieszą się też produkty zawierające samo CBD. Są to na ogół olejki.