Możliwa jest trawka, która zabija ból bez haju: Badanie

Wiedza o konopiach

Nowe badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych utorowały drogę dla marihuany, która łagodzi ból, ale nie powoduje naćpania.

"Psychoaktywne działanie marihuany jest głównym problemem, który ogranicza w całym kraju stosowanie medycznej marihuany w leczeniu różnych chorób", powiedział Li Zhang, który kierował badaniami w National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism w Bethesda, Maryland.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Nature Chemical Biology, twierdzi, że obala długo utrzymywane przekonanie, że terapeutyczne i psychoaktywne efekty trawki wzajemnie się wykluczają.

Tetrahydrokannabinol (TCH) jest kluczowym składnikiem marihuany, który sprawia, że ludzie są na haju, powiedział Zhang. Działa on poprzez wiązanie się z molekularnymi kotwicami w komórkach zwanymi receptorami kannaboidowymi typu 1.

Uważano, że proces ten łagodzi również ból, ale Zhang twierdzi, że marihuana zawiera ponad 400 związków chemicznych, które zapewniają terapeutyczną ulgę w wielu zaburzeniach, takich jak przewlekły ból, napady drgawek, depresja i skurcze mięśni w stwardnieniu rozsianym.

Ta odmiana marihuany Harlequin jest bogata w CBD i według ProjectCBD, jest bardzo skuteczna w uśmierzaniu bólu.

Te związki, jak twierdzi, mogą celować w różne receptory w mózgu. Ustalenie, które związki celują w które receptory jest kluczem do stworzenia leku na bazie konopi indyjskich na różne zaburzenia, ale bez typowych skutków ubocznych związanych z rekreacyjnym paleniem trawki.

Badanie wykazało, że receptor glicyny może być głównym celem przeciwbólowych efektów trawki. Kiedy zespół Zhanga zablokował receptory glicyny u myszy, którym podawano marihuanę, zwierzęta nadal odczuwały ból.

Następnym krokiem jest przetestowanie jego teorii na różnych zwierzętach przy użyciu różnych szczepów marihuany. Celem jest znalezienie odmiany, która ma najsilniejszy składnik uśmierzający ból.

Może to potwierdzić moje przewidywania, że różne szczepy marihuany mogą być silniejsze w zmniejszaniu bólu, ale mniej skuteczne w wywoływaniu efektów psychoaktywnych. - Li Zhang

Zhang powiedział, że jeśli inne zespoły badawcze podniosą się tam, gdzie on odszedł, mogą zawęzić cele dla innych efektów terapeutycznych marihuany, co doprowadzi do stworzenia wszelkiego rodzaju leków terapeutycznych opartych na marihuanie.

"Efekty medycznej marihuany mogą być oddzielone, jeśli cel może być zlokalizowany," powiedział. "Znajdź cel, a w oparciu o niego możesz opracować nowe leki".