Jak w najlepszy sposób przechowywać nasiona marihuany

Wiedza o konopiach

Częste zapytania od nowych hodowców są często związane z nasionami konopi. Jak można je bezpiecznie przechowywać? Jak długo pozostaną w magazynie? Czy zachowają te same właściwości co nowsze nasiona? Przy odpowiednim przechowywaniu, tak, można uprawiać pierwszorzędne rośliny konopi indyjskich z dekadowo starymi nasionami, tak jak można z nasionami, które mają tylko kilka miesięcy.

Kilka podstawowych rzeczy do zapamiętania to, aby zawsze przechowywać nasiona w chłodnym, ciemnym, suchym miejscu i nigdy nie pozwolić im zobaczyć bezpośredniego światła słonecznego.

Kiedy nasiona konopi są prawidłowo przechowywane, większość hodowców uważa, że większość z nich jest nadal pełna życia po pięciu latach. Wielu hodowców uprawia nawet wysokiej jakości konopie indyjskie z nasionami do 10 lat.

DLACZEGO WŁAŚCIWE PRZECHOWYWANIE MATERIAŁU SIEWNEGO JEST KONIECZNE

Dzięki odpowiedniej metodzie przechowywania, nasiona marihuany mogą pozostać żywotne przez 5-10 lat! Przechowywanie nasion jest ważne z wielu powodów. Ktoś, kto właśnie stworzył swoją własną, wysokiej jakości genetykę, może chcieć zachować nasiona do rozmnażania odmiany.

Niektórzy ludzie, którzy mieszkają w regionach, gdzie jest dużo aktywności i reform konopi indyjskich, obecnie gromadzą nasiona swoich ulubionych szczepów do uprawy, gdy jest to legalne w przyszłości. Niezależnie od tego, jaki jest powód posiadania nasion, pamiętaj, że dbanie o nie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla swoich zbiorów.

ATMOSFERA JEST KLUCZOWA - ZIMNO, SUCHO I CIEMNO

Nasiona konopi indyjskich powinny być przechowywane w chłodnym i chłodnym miejscu. Niezależnie od tego, czy nasiona przechowuje się w zamrażarce, lodówce, czy nawet w szafce lub szufladzie, ważne jest, aby zostawić je tam do czasu wykiełkowania. Gwałtowne wahania temperatury zniszczą genetyczną integralność Twoich nasion.

Ponadto nasiona nie powinny być nigdy narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i powinny być przechowywane w ciemnym, suchym miejscu. Nadmiar światła i wilgoci może prowadzić do przedwczesnego kiełkowania. Najlepiej byłoby, gdyby wilgotność wynosiła 9% lub mniej.

RÓŻNE METODY PRZECHOWYWANIA MATERIAŁU SIEWNEGO

Jeśli są przechowywane tylko przez kilka miesięcy, nasiona konopi indyjskich powinny zrobić dobrze w worku z uszczelnieniem uchwytu, umieszczone w słoiku murarskim lub innego rodzaju hermetycznym pojemniku. Dla bardziej długotrwałego przechowywania, opakowanie próżniowe jest dużo bardziej popularną opcją. Wielu zaprawionych oszczędzających nasiona lubi dodawać do swojego opakowania także środek osuszający do żywności.

Jak wspomniano powyżej, nasiona wymagają niskich temperatur, aby nie straciły swojej istoty. Albo zamrażanie, albo chłodzenie wystarczy. Jednakże, trzymając nasiona w lodówce, należy trzymać je jak najdalej od siebie, aby nie były narażone na żadne zmiany temperatury po otwarciu drzwi.

Należy również zauważyć, że podczas zamrażania nasion, za każdym razem, gdy są one rozmrażane i ponownie zamrażane, stają się mniej żywotne. Zarówno zamrażanie, jak i chłodzenie mogą również prowadzić do nadmiernego zawilgocenia, dlatego też jest to coś, co należy dokładnie monitorować.

Kiedy nasiona konopi są prawidłowo przechowywane, większość hodowców uważa, że większość z nich jest nadal pełna życia po pięciu latach. Wielu hodowców uprawia nawet wysokiej jakości konopie indyjskie z nasionami do 10 lat. Nigdy nie ma dokładnej formuły, jeśli chodzi o naturalne, żywe organizmy, ale tak jak ludzie, rośliny konopi indyjskich (i ich nasiona) zawsze mogą korzystać z odrobiny dodatkowej czułej opieki miłości.