Cannabis Sativa

Wiedza o konopiach

Marihuana jednoznacznie kojarzy się z nielegalną używką, o której legalizacji bardzo głośno mówi się już od wielu lat. Warto jednak wiedzieć o tym, że tak naprawdę konopie występują w dwóch głównych rodzajach: Cannabis Sativa oraz Cannabis Indica. Każdy, kto ma choć trochę doświadczenia w uprawie tych roślin z łatwością jest w stanie rozpoznać znaczne różnice, jakie je dzielą. Na przestrzeni lat przeprowadzano również liczne eksperymenty, których wynikiem było stworzenie niezwykłych hybryd tych dwóch gatunków. Warto dowiedzieć się jak najwięcej na temat tych dwóch głównych gatunków konopi. Oba rodzaje mają nieco inne właściwości i przeznaczenie.

Canabis Sativa

Canabis Sativa to roślina rosnąca głównie w obszarach o bardzo ciepłym klimacie. W takich regionach rośliny mają zapewniony długi okres wegetacyjny, co sprzyja konopiom z tego gatunku. Najczęściej spotyka się je w krajach takich jak Tajlandia, Meksyk czy Indie.

Cannabis Sativia, Indica

Pomiędzy konopiami Sativia i Indica znaleźć można oczywiście wiele różnic. Jedną z najważniejszych z nich jest wygląd obu tych roślin – ich budowa i kształt są nieco od siebie inne. Ponadto dojrzewają one w różnym czasie. Konopie Sativia rosną nieco dłużej, przez co ich uprawa jest trochę bardziej wymagająca. Na rynku znanych jest wiele odmian tej rośliny. Do najsłynniejszych i najpopularniejszych zalicza się odmiana zwana Haze. Czas, jaki potrzebny jest jej na dojrzewanie wynosi około 12 tygodni. Zdecydowanie warto jednak tyle czekać i włożyć odpowiednio wiele wysiłku w pielęgnację rośliny. Po zakwitnięciu można z niej zebrać naprawdę ogromne plony, a gotowe do użytku konopie dają fantastyczne efekty.

Kwitnąca marihuana

Cannabis Sativia w różnych regionach świata była uprawiana od niepamiętnych czasów. Na przestrzeni wieków wymyślono wiele różnych sposobów na jej użytkowanie. Można ją stosować również w celach przemysłowych jako cenny i praktyczny materiał do wytwarzania wielu produktów.

Cannabis Sativia – właściwości

Cannabis Sativia to odmiana marihuany, która przynosi natychmiastowe uczucie odprężenia i relaksu. Równocześnie jednak nie otępia – przeciwnie, stan w jakim znajduje się jej użytkownik można określić jako głęboko intelektualny. Z tego powodu jest to doskonały produkt dla każdego, kto potrzebuje takiego doładowania się w ciągu całego dnia. Nadmiar obowiązków i stres często uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie. Dzięki wspomaganiu się Cannabis Sativia można o wiele łatwiej poradzić sobie z takimi problemami i pracować znacznie skuteczniej.