Variety Review: OG kush czy legendarna moc owiana tajemnicą?

Informacje

Przegląd odmian: OG kush czyli legendarna moc owiana tajemnicą, to nazwa i pochodzenie tej popularnej odmiany. Ta hybryda z przewagą genów Indica została uznana i doceniona na całym świecie za swoje właściwości. Oto legendarny OG Kush wraz z kilkoma ciekawostkami.

Przegląd odmian: OG Kush, czyli legendarna moc owiana tajemnicą?

Ta odmiana jest doceniana i znana na całym świecie od wielu lat. Swoją popularność zawdzięcza swoim właściwościom. Jest to jedna z hybryd, która doskonale łączy w sobie Indicę i Sativę. Jej efekty są silne i odurzające, ale także motywujące. Wiele osób uważa, że jest to dobra odmiana podczas wyjść, spotkań ze znajomymi czy imprez.

Szczep ten zawiera około 20% THC.

Genetycznie, historia OG Kush nie została w pełni ustalona. Niektórzy twierdzą, że jest to krzyżówka czystej odmiany indica z Hindukuszu (pomiędzy Afganistanem i Pakistanem) i czystej odmiany sativa z tego samego regionu. Hindu Kush i Chemdawg to według wielu mit.

Najlepszy haszysz na planecie pochodzi z gór Hindu Kush, więc jest prawie pewne, że historia OG Kush zaczęła się właśnie tam. W latach 60-tych i 70-tych hipisi podróżujący przez ten obszar w drodze do Indii odkryli kilka odmian genów konopi, których wcześniej nie widzieli. Odmiany te były uprawiane wyłącznie przez lokalnych rolników, stosujących tradycyjne metody uprawy konopi. Terpeny i profil kannabinoidowy, które znaleźli w nowych typach zafascynowały ich i było oczywiste, że przywieźli je do domu.

Genetyka wykazywała również inne bardzo pozytywne cechy w czasach prohibicji. Jej mały rozmiar, kwiaty, które były pokryte żywicą i szybki okres kwitnienia sprawiły, że była idealna do tajnej uprawy. Pozostało to prawdą do dnia dzisiejszego.

Jeśli chodzi o pochodzenie współczesnej genetyki OG Kush to najprawdopodobniej historia zaczyna się w latach 1990, kiedy to hodowca z Florydy o imieniu Matt "Bubba Berger" stworzył odmianę, którą później nazwał "Bubba", po swojej babci. Genetyka odmiany pochodziła od Northern Lights. "Bubba", twórca Kryptonite (znany również jako "Krippy", "Supernaut" lub "Supernaut Seeds", był również odpowiedzialny za inną legendarną odmianę. Według legendy "Krippy", która pierwotnie nazywała się "Kush Berries", stała się "Kush" po tym, jak przyjaciel Bergera zaczął je tak nazywać ze względu na ich wygląd.

Przez lata odmiana ta była bardzo ceniona przez społeczność konopi na Florydzie. Jednak jej największa chwała miała dopiero nadejść. Historia zaczęła się w Los Angeles wraz z przybyciem hodowcy Josha D. Miał on stworzyć nowoczesną wersję OG Kush o nazwie Josh D.

Joshowi D przypisuje się geny nowoczesnego OG Kush, które rozprzestrzeniły się po całym świecie w takich szczepach jak Tahoe OG Kush czy Larry OG. Przykładem są również Raskal's OG i San Fernando Valley OG Kush.

Uważa się, że Josh D. i jego zespół chcieli odróżnić swoją genetykę od innych ze względu na rozprzestrzenianie się. Zaczęli nazywać swoją genetykę OG KUSH.

Od tego czasu odbyło się wiele debat na temat tego, co oznacza OG w nazwie szczepu.

Przez lata spopularyzowano dwie teorie. Jedna mówi, że OG to akronim od Original Gangster, i że jest to hołd dla kultury hip-hopowej lat 90. Druga mówi, że OG jest akronimem od Ocean's grow - upraw, które są uprawiane nad spokojnym oceanem.

Po latach Josh D postanowił zakończyć spekulacje.

Oryginalny...

OG Kush jest już dostępny w wielu seedbankach w różnych wariantach.

Tekst ma charakter edukacyjno-informacyjny i jest przeznaczony do czytania przez Europejczyków posługujących się językiem polskim. Przypominamy, że uprawa konopi innych niż włókniste nie jest promowana ani dozwolona na terytorium Polski. Przypominamy wszystkim, że tylko od tego roku konopie włókniste uprawiane w domu lub ogrodzie wymagają zgłoszenia do KOW.

Mata wyznał na 420, że rozpoczyna terapię z Monaru, ponieważ ma on na niego destrukcyjny wpływ i prowadzi m.in. do...

Cannabis Spot, nowy spot konopny na Śląsku zostanie otwarty już jutro. 4/20. Z...