USA: Biały Dom zaprzecza używaniu marihuany

Informacje

Pięciu pracowników Białego Domu zostało zwolnionych za używanie marihuany. Stało się to zaledwie kilka chwil po tym, jak administracja prezydenta Bidena znacznie złagodziła przepisy, które zabraniały pracownikom administracji prezydenckiej używania marihuany. Wiele więcej osób straciłoby pracę, gdyby nie powyższa zmiana przepisów.

Biały Dom potępia używanie marihuany

Biały Dom poinformował pod koniec ubiegłego tygodnia, że pięć osób straciło pracę z powodu używania marihuany.

Jen Psaki, rzecznik Białego Domu, powiedziała, że tylko pięć osób zostało zwolnionych po tym, jak Daily Beast poinformował, że dziesiątki zostały zawieszone, poproszone o rezygnację lub wysłane do programów pracy zdalnej z powodu używania marihuany w przeszłości.

Biały Dom zmienił swoją politykę dotyczącą marihuany kilka tygodni temu. Kandydat, u którego stwierdzono używanie marihuany w niedalekiej przeszłości, mógł zostać pozbawiony pracy w instytucji. Kandydat, o którym wiadomo, że w niedalekiej przeszłości używał marihuany, nie będzie miał problemów z nowymi przepisami. Obecne przepisy zabraniają używania marihuany na jakimkolwiek stanowisku prezydenckim.

Ogłosiliśmy kilka tygodni temu, że Biały Dom współpracuje z Secret Service w celu zmodyfikowania przepisów, aby zapewnić, że używanie marihuany w przeszłości nie będzie automatycznie prowadzić do zwolnienia lub rezygnacji pracowników Białego Domu

- Psaki napisała na Twitterze.

Wniosek z tego jest taki, że tylko pięć osób, które rozpoczęły pracę w Białym Domu, jest obecnie zatrudnionych. Taka polityka

- Dodała w innym wpisie.

Regularna liberalizacja przepisów dotyczących marihuany we wszystkich 50 stanach doprowadziła do zmiany polityki wobec konopi. Zamiast złagodzenia przepisów, zostały one całkowicie wyeliminowane. Wynika to z faktu, że marihuana pozostaje nielegalna na poziomie federalnym i stanowym pomimo legalizacji.

Wiele więcej osób straciłoby pracę, gdyby przepisy nie zostały zmienione. Każdy, kto kiedykolwiek używał marihuany w przeszłości, nie musi się martwić. Jednakże, jeśli szukasz pracy przeciwko obecnemu prezydentowi, marihuana musi zostać odłożona na bok.