Singapur: Tangaraju Suppiah został stracony za domniemany udział w przemycie kilograma marihuany

Informacje

Singapur: Tangaraju Suppiah został dziś stracony. Był on rzekomo zamieszany w przemyt kilograma marihuany. Od pewnego czasu członkowie rodziny i aktywiści publicznie wzywają do ułaskawienia i kwestionują podstawy skazania. Przedstawiciele UE, ONZ i wielu organizacji praw człowieka na całym świecie wezwali Singapur do niewykonywania wyroku. Niestety, Suppiah został dziś powieszony w majestacie prawa. Oto więcej informacji.

Singapur: Tangaraju Suppiah został stracony za domniemany udział w przemycie kilograma marihuany

Singapur ma jedne z najsurowszych przepisów antynarkotykowych na świecie. Podczas gdy marihuana jest zdekryminalizowana lub zalegalizowana w wielu krajach, Singapur nadal utrzymuje najsurowsze przepisy antynarkotykowe. Rząd w Singapurze jest głuchy na krytykę, że kara śmierci za handel marihuaną, nawet jeśli jest nieproporcjonalna, jest zdecydowanie zbyt surowa. Władze Singapuru utrzymują jednak, że prawo to odstrasza handlarzy narkotyków i nie może zostać zmienione, ponieważ pomaga utrzymać bezpieczeństwo publiczne.

Tangaraju, zgodnie z komunikatem prasowym singapurskiego Centralnego Biura Antynarkotykowego, został skazany na śmierć w 2018 roku za "podżeganie do handlu ponad kilogramem (1017,9 g) marihuany". Sąd stwierdził, że skazany rozmawiał przez telefon z dwoma mężczyznami, którzy zostali przyłapani na próbie przemytu marihuany.

Suppiah w ogóle nie widział marihuany, a jedynie rozmawiał z kimś, kto później znalazł się w jej posiadaniu. Mimo to sąd na Filipinach skazał go na karę śmierci.

"Skazanie Tangaraju zostało oparte na większości zeznań z przesłuchania policyjnego - zebranych bez pomocy adwokata lub tłumacza - oraz zeznaniach dwóch współoskarżonych - z których jednemu wycofano zarzuty".

podała Amnesty International.

"Tangaraju został poddany sprawiedliwemu procesowi, zgodnie z prawem i miał dostęp do pomocy prawnej w trakcie całego procesu".

W oświadczeniu CNB czytamy.

"Był gotów walczyć o swoją niewinność nawet w więzieniu". Wierzył, że proces będzie sprawiedliwy i chciał udowodnić swoją winę na każdym kroku.

W wywiadzie dla CNN potwierdziła to Leelavathy Supiah, starsza siostra skazanego.

Transformative Justice Collective, lokalna grupa abolicjonistyczna, zwróciła uwagę na "poważne kwestie" związane z dowodami, które zostały wykorzystane do skazania Tangaraja. Nazwali je "szokująco słabymi".

"To szczególnie oburzające, że Tangaraju, który został skazany za przestępstwo związane z konopiami indyjskimi i stracony, został aresztowany, podczas gdy większość świata idzie naprzód z legalizacją marihuany na podstawie ocen medycznych".

Phil Robertson, zastępca dyrektora Human Rights Watch ds. Azji, powiedział CNN.

Rodzina Tangaraja Suppiaha, który został skazany przez Singapur, postanowiła walczyć o zmianę prawa.

RPO zadaje pytania komendantowi policji w sprawie pacjentów medycznej marihuany ....

Wielokrotnie informowaliśmy, że władze Bawarii są przeciwne legalizacji marihuany. Tamtejsi politycy twierdzą, że legalizacja...

W Zgorzelcu uchylono immunitet prokuratorowi po tym, jak podczas jednego ze szkoleń poczęstował ciasteczkami z marihuaną. Izba Odpowiedzialności Zawodowej przy Sądzie...