Raphael Mechoulam (ojciec chrzestny medycyny konopnej) zmarł w delikatnym wieku 92 lat.

Informacje

Raphael Mechoulam znany jako ojciec chrzestny medycyny konopnej odszedł w wieku 92 lat. Prof. Mechoulam był pierwszą osobą, która wyizolowała THC z konopi. Był również znany jako "ojciec" badań nad konopiami. Nadal był aktywnie zaangażowany w badania i uczestniczył w wydarzeniach konopnych, gdzie dzielił się swoją wiedzą. Prof. Mechoulam jest odpowiedzialny za większość naukowej i ludzkiej wiedzy o konopiach. Był pionierem w przełomowych badaniach i ułatwiał współpracę naukową między naukowcami z całego globu.

Raphael Mechoulam (ojciec chrzestny medycyny konopnej) zmarł w delikatnym wieku 92 lat.

Raphael Mechoulam z Hebrew University, który był uważany za "ojca" badań nad konopiami, zmarł w Izraelu w piątek, 9 marca 2023 roku.

Raphael Mechoulam był obywatelem Bułgarii, który urodził się w 1930 roku. Wyemigrował do Izraela z rodziną w 1949 roku i studiował chemię. Był członkiem Instytutu Weizmanna w Rehovot, gdzie uzyskał tytuł doktora. W 1958 roku otrzymał tytuł doktora nauk chemicznych.

Po odbyciu studiów podoktorskich w Nowym Jorku w Instytucie Rockefellera (1959-60), Mechoulam pracował jako badacz w Instytucie Weizmanna w latach 1960-1965. Jego badania koncentrowały się na izolacji, wyjaśnianiu struktury i syntezie aktywnych składników konopi.

Mechoulam został mianowany profesorem zwyczajnym na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie w 1972 roku.

Mechoulam i jego zespół badawczy byli pierwszymi, którzy badali kannabinoidy w Izraelu w latach 60-tych. Pod kierunkiem prof. Meuchoulama zespół naukowców, który wyizolował i opisał strukturę delta-9 dla THC był pierwszym, który tego dokonał.

Prof. Mechoulam jest również odpowiedzialny w syntezie nowych kannabinoidów, które mają potencjał terapeutyczny i są stosowane jako leki farmaceutyczne.

Prof. Mechoulam jest odpowiedzialny za większość naukowej i ludzkiej wiedzy na temat konopi. Był pionierem przełomowych badań i zainicjował współpracę naukową między naukowcami na całym świecie.

Asher Cohen, prezydent Uniwersytetu Hebrajskiego, powiedział:

Był pionierem w dziedzinie medycznej marihuany i członkiem założycielem zarówno Międzynarodowego Stowarzyszenia Leków Kannabinoidowych (IACD), jak i Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kannabinoidami (ISCDR).

W 1994 roku został wybrany do Izraelskiej Akademii Nauk i Humanistyki.

Włochy: Sąd Najwyższy orzekł, że można uprawiać więcej niż 12 roślin konopi indyjskich, jeśli są one wykorzystywane do własnych celów.

Spannabis 2023 Barcelona będzie wyjątkowym świętem zioła w Europie. Wszystko to dzieje się w...

Master Kush, nowy szczep suszu marihuany klasy medycznej od S-Lab, jest już dostępny w aptekach. Będzie to kolejny produkt firmy...