Manipulowanie przez Monar uzależnieniem Maty od marihuany jest kolejną szkodliwą propagandą i manipulacją ze strony Monaru

Informacje

Manipulacja i propaganda Monaru na temat uzależnienia Maty od marihuany to kolejny przykład szkodliwej manipulacji Monaru. "Mixtape420", opublikowany na 420, wyglądał na rozmowę Mata z terapeutą uzależnień. Rozmowa zaczyna się od wyznania Matczaka, że "straciłem kontrolę, dużo żartowałem", że "na początku było fajnie, ale po pewnym czasie trawka mnie zniszczyła", a cytaty te zostały użyte do skrócenia rozmowy w celu ukazania marihuany jako niebezpiecznego narkotyku. Jest to wielka manipulacja ze strony Monaru i pani Marii Banaszak, ponieważ z rozmowy jasno wynika, że problemem nie jest marihuana, czy jakakolwiek inna używka, ale poważne zaburzenia psychiczne Maty. Ale jakoś Monar o tym nie wspomina.

Manipulowanie przez Monar uzależnieniem Mata od marihuany jest kolejną szkodliwą propagandą i manipulacją ze strony Monaru

Marka Fundacja420, którą stworzył Mata, od samego początku była krytykowana. Nic dziwnego, że jej działania zamiast promować sprawę konopi w Polsce, wyśmiewały marihuanę i jej użytkowników. Działania fundacji spotkały się z falą krytyki, która rozlała się po polskim internecie, szkodząc konopiom. Można o tym przeczytać w materiale T U T A j i artykułach Kolejna dyskredytacja konopi, autorstwa Mata. Choremu psychicznie odradza się odstawianie zioła, a Mata przeznacza na "podkoszarowe" działania 420 Foundation, a także 420 tysięcy na ultraszkodliwą organizację konopną.

Fundacja 420 ogłosiła Mixtape 420 rok temu. Okazało się, że była to wymiana między Matczakiem, terapeutą uzależnień z Monaru, a zespołem Foundation420. Nasz tekst na ten temat można znaleźć na T U T AJ

Materiał Monaru i Fundacji420 jest jednak mocno zmanipulowany przez wywiad pani Banaszak z Matczakiem.

Matczak w pierwszych 24 minutach tej ponad godzinnej rozmowy wyznaje, że "za dużo palił i się w tym pogubił".

Mata wspomina swoje wczesne dni palenia trawki i wspomina, jak pomogło mu to w tworzeniu i życiu. Po krótkim czasie palenie przejęło kontrolę nad jego życiem. Opowiada, jak rano palił i palił aż do wieczora, kiedy to nie był już jego wybór.

To typowa propaganda Monaru - marihuana jest zła, może ci się spodobać na początku, ale uzależnisz się od niej i zrujnuje ci życie.

Matczak powiedział, że marihuana przestała mu wystarczać i zaczął rozważać silniejsze używki.

W 24 minucie wywiadu odkrywamy przełom, o którym żaden popularny magazyn wcześniej nie wspominał. Manipulacyjna taktyka Monaru okazała się skuteczna.

Młody Matczak przyznaje w tym momencie, że od dzieciństwa był poważnie zaburzony psychicznie. Słyszymy, jak Matczak wyznaje, że od dzieciństwa nie radzi sobie z emocjami, a gdy mu się to nie udaje, okalecza się, na przykład rozbijając twarz o ścianę lub gryząc się.

Muzyk wyznaje, że boi się bycia przeciętnym, ponieważ straciłby cały szacunek do siebie. Woli być sobą niż przeciętnym.

Mata mówi, że również postrzega używki jako destrukcyjne. Nie wierzy, że używa substancji, aby osiągnąć inny stan, tylko po to, by sobie zaszkodzić. Mata mówi, że wolałby zrobić sobie krzywdę, celowo nadużywając marihuany, niż uderzając głową w ścianę lub gryząc ją.

Matczak poświęca prawie godzinę swojego wywiadu na wyliczanie swoich problemów psychicznych, a nie marihuany.

Matczak nie jest problemem, ale to, co dzieje się w jego głowie. Gdyby wszystko w jego głowie było idealne, nie byłby w stanie działać w tak destrukcyjny sposób. Bez względu na to, co wybierze, muzyk nie robi tego dla zabawy, ale po to, by sobie zaszkodzić.

To nie jest obraz typowego narkomana, który stawia swój nałóg ponad obowiązki i pasje. W sytuacji Maty, jego palenie jest wynikiem poważnej choroby psychicznej, a nie dlatego, że lubi się naćpać.

Publiczne postrzeganie manipulacji Monara i Maty

Monarowi niestety udało się rozprzestrzenić swoją ultra-szkodliwą propagandę. Mainstreamowe magazyny takie jak Vice Wysokie Obcasy, Vogue i dziesiątki innych portali opublikowały materiały stwierdzające, że marihuana ma negatywny wpływ na Matczaka. Nikt poza naszym portalem nie wspomniał o tym, że Matczak, który jest ewidentnie osobą chorą psychicznie, nie jest użytkownikiem marihuany.

Monar niestety dostarczył kolejną broń do fałszywego przedstawiania przeciwników marihuany i legalizacji. Postawmy sprawę jasno: dawno nikt tak nie zaszkodził sprawie polskich konopi jak Matczak, który podał argumenty, które w przypadku skazania za marihuanę najprawdopodobniej doprowadziłyby do 25 lat więzienia.

Młodzi słuchacze Matczaka widzą natomiast manipulację i komentarze w stylu "a co ma chory psychicznie do marihuany?" albo że Matczak może i jest taki i owaki, ale nie uzależniony od marihuany, a jego gadka to bzdura. To młodzi mieli usłyszeć przekaz o zagrożeniach związanych z ziołem, brawo Monar. Ten podmiot zawsze się dyskredytuje, gdy mówi o marihuanie.

Maria Banaszak, która określiła się jako "narkomanka" dopuściła się ohydnej propagandy wykorzystując chorobę psychiczną znanej osoby. Brawo. Uzależnienie Mata jest wymysłem tej pani w celu poparcia jej wielu obłudnych teorii na temat marihuany, której najwyraźniej nie zna. Wielokrotnie udowodniła, że nie rozumie marihuany, wypowiadając wiele kłamstw.

Rozmowę można obejrzeć między innymi na kanałach Spotify fundacji Foundation420.

Świadome używanie konopi indyjskich

Chcielibyśmy również przypomnieć, że używanie marihuany może mieć negatywne skutki. Nadużywanie i przedkładanie marihuany nad inne czynności, przyjaciół lub pasje jest dużym problemem. Ważne jest, aby nie tylko cieszyć się marihuaną. Związki, pasje i aktywność fizyczna powinny zawsze mieć pierwszeństwo przed marihuaną.

Mixtape420 to manipulacja, a nie marihuana.

RPO zadaje pytania Komendantowi Głównemu Policji w sprawie traktowania pacjentów stosujących medyczną marihuanę. ....

Wielokrotnie informowaliśmy, że władze Bawarii są przeciwne legalizacji marihuany. Tamtejsi politycy twierdzą, że legalizacja...

W Zgorzelcu uchylono immunitet prokuratorowi po tym, jak podczas jednego ze szkoleń poczęstował ciasteczkami z marihuaną. Izba Odpowiedzialności Zawodowej przy Sądzie...