HemPoland zostaje przejęty przez konglomerat farmaceutyczny RAMM Pharma Corp.

Informacje

RAMM Pharma Corp. kupuje HemPoland. RAMM Pharma Corp., konglomerat farmaceutyczny, ogłosił dziś, że nabył wszystkie znajdujące się w obrocie i wyemitowane akcje HemPoland od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. w zamian za 1,2 mln dolarów kanadyjskich. Więcej informacji dostępnych jest tutaj.

HemPoland został przejęty przez konglomerat farmaceutyczny RAMM Pharma Corp.

HemPoland został założony przez Macieja Kolskiego w 2014 roku. CannabiGold, marka firmy produkująca suplementy diety, szybko zyskała uznanie i wkrótce została uznana za lidera rynku. Firma została ostatecznie wyceniona na 110 mln zł, co do dziś jest największą transakcją na polskim rynku konopnym. HemPoland została zakupiona przez Green Organic Dutchman Holdings Ltd.

RAMM Pharma jest liderem w zakresie rozwoju i badań farmaceutycznych formuł kannabinoidowych. Epifractan(tm) był pierwszym zarejestrowanym w Ameryce Łacińskiej farmaceutycznym lekiem z kannabinoidami. RAMM Pharma rozszerzyła swoją ofertę produktów, w tym zarejestrowanych i zatwierdzonych produktów, które są obecnie sprzedawane komercyjnie. Istnieje również wiele nowych produktów, które są na różnych etapach lub zatwierdzenia.

-czytamy na stronie internetowej RAMM PHarma Corp.

"Przejęcie Ramm daje dostęp do sieci dystrybucji HemPoland, uznanych marek premium, technologii ekstrakcji konopi oraz dodatkowe synergiczne przyczółki na rynku europejskim po przejęciu w 2021 roku przez Canapar Corp z siedzibą na Sycylii."

O fuzji pisze Yahoo Finance

Akcje HemPoland zakupione od The Green Organic Dutchman Holdings Ltd. RAMM Pharma za kwotę 1,2 mln dolarów kanadyjskich, czyli około 4 mln złotych.

Maciej Kowalski (założyciel HemPoland, obecny właściciel Kombinatu Konopnego), był moim gościem do komentarza .

"W pełni otwarcie, ale niestety nie mogę komentować ze względu na zobowiązania do zachowania poufności. Nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę, że HemPoland był znany od wielu lat. Choć kwota może nas szokować, to nigdy nie poznamy całej prawdy. Tak samo jest w przypadku "stu milionów", z których zobaczyliśmy "tylko" jedną czwartą. Bardziej interesuje mnie historia niż wynik. Mam nadzieję, że nowy właściciel powstrzyma ostatnią falę zwolnień. To są transakcje między bankierami inwestycyjnymi, którzy są tak samo godni zaufania jak politycy.