Francja rozpoczęła debatę na temat legalizacji marihuany

Informacje

Francja rozpoczęła debatę na temat legalizacji marihuany. Francuska Rada Gospodarcza, Społeczna i Środowiskowa zaproponowała "nadzorowaną legalizację", aby chronić zdrowie publiczne i zmniejszyć nielegalny rynek. We Francji powołano również Tymczasową Komisję ds. Konopi. Oczekuje się, że Francja będzie kolejnym krajem, który zalegalizuje trawkę. Oto więcej informacji.

Francja rozpoczęła debatę na temat legalizacji marihuany

Rada Gospodarcza, Społeczna i Środowiskowa Francji zaproponowała "nadzorowaną legalizację" dla marihuany. Proces legalizacji byłby kierowany zarówno celami zdrowia publicznego, jak i ograniczeniem nielegalnego handlu narkotykami.

Francja powołała Tymczasową Komisję ds. Konopi, która ma wspierać działania legalizacyjne.

"W odpowiedzi na wniosek Rady, komisja tymczasowa rozpoczęła pracę nad oceną i opracowaniem polityk publicznych związanych z marihuaną. Jej początkowym mandatem jest stworzenie globalnej i wspólnej diagnozy, która podsumowuje polityki publiczne dotyczące marihuany w ramach raportu. Następnie wyda ona opinię na podstawie ustaleń zawartych w sprawozdaniu, uwzględniając aspekty prawne, społeczne i medyczne tego tematu.

-czytamy na stronie internetowej komisji

Wszyscy członkowie Rady (CESE) zatwierdzili wniosek. Pozwoliłoby to na tworzenie legalnych firm zajmujących się konopiami indyjskimi. Musiałyby one przejść obowiązkowe szkolenie w zakresie ograniczania i zapobiegania ryzyku związanemu z używaniem konopi, aby móc ubiegać się o licencję na produkcję lub sprzedaż konopi.

Zalecenie rady wynika z rocznego badania przeprowadzonego przez Komisję Tymczasową ds. konopi. Wykazało ono, że prawie połowa dorosłych Francuzów używała konopi w tym czy innym czasie. Dla porównania w Unii Europejskiej jest to 25%.

Proponowany model zakazałby sprzedaży marihuany nieletnim oraz wszelkiego rodzaju reklam i promocji tego zioła.

Komisja stwierdziła, że obecna polityka prohibicyjna, która karze za używanie konopi, to "gorzka porażka", którą należy się zająć.

Lekarze mieli mieszane reakcje na propozycję, niektórzy popierali legalizację, podczas gdy inni byli jej przeciwni. Jest to częsta część debaty.

Amine Benyamina jest szefem sekcji toksykologii w szpitalu Paul-Brousse, Villejuif. Popiera pomysł i uważa, że jest to pragmatyczna strategia, która zmniejsza ryzyko dla zdrowia publicznego i zachęca do większej konsumpcji.

Jean-Claude Alvarez jest szefem sekcji toksykologii w szpitalu w Garches. Nie zgadza się z propozycją i uważa, że konieczna jest większa edukacja.

Propozycja CESE nie stanowi wiążącego zalecenia i rząd nie jest zobowiązany do jej przyjęcia. Pewne jest, że wywoła ona w kraju dyskusję na temat przyszłej polityki dotyczącej konopi.

Rekomendacja ta jest zgodna z globalnym trendem w kierunku legalizacji i dekryminalizacji marihuany.

Clement Rossignol Puech, burmistrz Begles we Francji, zaproponował, aby jego miasto było pierwszym, które zalegalizuje marihuanę.

Rossignol-Puech uważa, że ściśle nadzorowana legalizacja jest jedynym sposobem na zmniejszenie konsumpcji, uniknięcie negatywnych konsekwencji i ma nadzieję na zniesienie tabu, aby ożywić debatę na ten temat.

My również mamy taką nadzieję.

Źródło: cannabishealthnews.co.uk

Włochy: Sąd Najwyższy orzekł, że można uprawiać więcej niż 12 roślin konopi indyjskich, jeśli są one wykorzystywane do własnych celów.

Spannabis 2023 Barcelona będzie wyjątkowym świętem zioła w Europie. Wszystko to dzieje się w...

Master Kush, nowy szczep suszu marihuany klasy medycznej od S-Lab, jest już dostępny w aptekach. Będzie to kolejny produkt firmy...