Aurora skomentowała nieoficjalnie słabą jakość niektórych suszonych produktów.

Informacje

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o złej jakości suszu Aurora Cannabis Flos 22%. Pacjenci skarżyli się na proces suszenia i wygląd suszu. Przedstawiciele Aurory skomentowali sprawę, ale nie jest to oficjalny komunikat.

Nieoficjalny komentarz Aurory na temat zarzutów dotyczących złej jakości niektórych suszów

"W zeszłym tygodniu apteki otrzymały od Aurory marihuanę medyczną słabej jakości. Co jest tego przyczyną?" Podzieliliśmy się z naszymi czytelnikami obawami pacjentów dotyczącymi jakości suszu medycznej marihuany firmy Aurora. Obawy te dotyczyły głównie opakowania produktu Aurora Cannabis Flos 222% THC.

Aurora nie komentuje tej sprawy ze względu na swoją wewnętrzną politykę. Jesteśmy wdzięczni, że jeden z przedstawicieli skomentował materiał zamieszczony na naszej stronie. Chcemy również podkreślić, że nie jest to oficjalne stanowisko firmy.

"Produkt Cannabis flos Aurora Deutschland GmbH CBD = 11% Batch 20-432 (zwany dalej "Produktem"), to surowiec farmaceutyczny, który jest stosowany do sporządzania leków recepturowych. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (dalej "Urząd") zatwierdził specyfikację i dokumentację, w tym dokumentację jakościową, dla Produktu. Doprowadziło to do wydania pozwolenia.

Zgodnie z Farmakopeą Niemiecką, kwiaty konopi to "całe lub pokruszone kwiaty i wysuszone wierzchołki rośliny Cannabis sativaL.".

Według Farmakopei Niemieckiej kwiaty konopi ("Cannabis flos") to całe lub rozdrobnione końcówki kwitnące z wysuszonych pędów rośliny Cannabis sativa (Cannabaceae). Surowiec zawiera wskazany, oznaczony procent oznaczonych kannabinoidów, takich jak 9-tetrahydrokannabinol i kannabidiol, oraz kwasów karboksylowych kannabinoidów, takich jak kwas 9-tetrahydrokannabinolowy i kwas kannabidiolowy, określonych jako 9-tetrahydrokannabinol (C21 H30O2;Mr. 314.5) lub kannabidiol, (C21H30O2 Mr. 314.5) w odniesieniu do suszonego materiału.

Jednakże Farmakopea wskazuje, że żeńskie kwiatostany mogą być podzielone na oddzielne części lub jako niepodzielna część. Kwiatostany i kwiaty całych kwiatostanów znajdują się bardzo blisko siebie. Tworzą one silnie rozdętą wiechę o wymiarach od około 1 do 5 cm szerokości i długości. Z niej wystają lekko ciemnozielone kwiatostany.

Przypominamy, że Produkt jest przeznaczony do celów leczniczych. Charakterystyka Produktu, w tym specyfikacja, została zatwierdzona podczas rejestracji.

Należy pamiętać, że osobiste opinie pacjentów/konsumentów na temat wyglądu Produktu nie mają wpływu na ocenę jego zgodności ze specyfikacją.

Wygląd Produktu jest zgodny z opisem z Farmakopei Niemieckiej.

Po przeanalizowaniu partii Produktu stwierdziliśmy, że jest on zgodny z całą dokumentacją zatwierdzoną w procesie rejestracji oraz pozwoleniem wydanym przez Urząd. Produkt jest również zgodny zgodnie z wymaganiami Urzędu.