System AutoPot do uprawy konopi

Ciekawostki

System AutoPot, pasywny system nawadniania, może przynieść niesamowite rezultaty i ułatwić ogrodnictwo. Może się wydawać, że łączy on zalety uprawy gleby z zaletami uprawy hydroponicznej. Do podlewania wykorzystuje grawitację.

AutoPot - Proste, wspaniałe rezultaty

System AutoPot działa na prostej zasadzie, która jednak jest bardzo skuteczna. System wykorzystuje grawitację do doprowadzenia wody ze zbiornika znajdującego się pod doniczką. Wystarczy, aby wąż zbiornika z wodą sięgał do podstawki doniczki na wysokości co najmniej dziesięciu stóp. Podłoże wchłania wodę i roztwór odżywczy, który jest do niego dodawany, gdy jest umieszczony w "spodku". Jest to możliwe dzięki specjalnym otworom.

Spodek Auto Pot jest wyposażony w prosty system, który odcina dopływ wody, jeśli wzrasta ona powyżej pojemności spodka. Podłoże jest w pełni nawodnione, gdy poziom wody zaczyna się podnosić. System działa podobnie jak odcięcie dopływu wody do spłuczki w toalecie. Jest prosty i nie zawiera elektroniki, dzięki czemu jest niezawodny i łatwy w obsłudze.

Takie rozwiązanie znacznie upraszcza proces pracy w ogrodzie. Ogrodnik nie musi podlewać każdej rośliny z osobna. Wystarczy, że uzupełni pojemnik z wodą.

Dużą zaletą systemu jest to, że każda roślina otrzymuje tyle składników odżywczych, ile potrzebuje. Można więc regulować ilość wody podawanej każdej roślinie, bez konieczności monitorowania, ile jej zużyto. Wystarczy co kilka dni uzupełnić zbiornik na wodę, a grawitacja i nawadnianie zajmą się resztą. Można również pozostawić rośliny w spokoju na kilka dni i nie martwić się o nadmierne podlewanie.

Jak korzystać z AutoPot

Możesz uprawiać w ziemi, kokosie lub w wersji hydro, która jest wełną mineralną i keramzytem. Najlepszy jest substrat kokosowy. Kokos jest tym, co pozwala na realizację pełnego potencjału systemu.

Podłoże kokosowe jest luźne i przewiewne, więc nie zbija się jak gleba. Bogate w tlen, luźne podłoże jest ulubione przez korzenie konopi. System nawadniający zapewnia równomierne nawilżenie podłoża od góry do dołu. Po kilku tygodniach bryła korzeniowa będzie mogła rozpocząć się na powierzchni podłoża. Korzenie mogą również dotrzeć do górnej części podłoża, jeśli jego wierzchołek zostanie przykryty przez rośliny i wzrośnie poziom wilgoci.

Coir jest najlepszym wyborem dla ogrodników. Powinien on jednak pamiętać o tych kwestiach. Po pierwsze, fakt, że substrat kokosowy jest sterylny, ale pozwala na stworzenie w nim życia, poprawi jakość upraw. Możesz to zrobić za pomocą różnych produktów. Po pierwsze, dodaj mikoryzę. Dobrze sprawdza się tutaj mikoryza Great White Granular 1kg. Posypuj warstwami co 10-15 cm podłoża, a następnie posypuj bezpośrednio pod sadzonkę. Zalecana ilość to 100g na 15 litrową doniczkę.

Do gleby w momencie sadzenia warto dodać Startrex lub Bactrex. Dzięki temu wzbogacimy podłoże.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy dodać produkty wzbogacające podłoże, które mają dużo pozytywnych grzybów lub bakterii, zaraz po uruchomieniu systemu. Dzięki temu system korzeniowy będzie się lepiej rozwijał, a rośliny będą bardziej odporne na działanie Voodoo Juice, Piranii i Tarantuli.

Nawozy mogą być bezpośrednio wstrzykiwane do pojemnika z wodą. Ten system nie jest odpowiedni dla wszystkich składników odżywczych. Jest to główna wada tego rozwiązania. Niestety, nie można stosować większości nawozów organicznych, które są dodawane do wody. Ma to na celu zapewnienie, że system nie będzie się zapychał.

Użytkownicy AutoPot muszą być świadomi kilku rzeczy:

  • Po każdym cyklu uprawy należy dokładnie wyczyścić system.
  • Na dno doniczki wsypać keramzyt, aby umożliwić nawadnianie.
  • Należy mieszać wodę w pojemniku przynajmniej raz dziennie. Można zainstalować pompę akwariową, która będzie działać raz lub dwa razy dziennie.
  • W zbiorniku nie powinna znajdować się woda zawierająca nawozy dłużej niż 5-6 dni. Woda, która jest czysta może być przechowywana dłużej.
  • Zbiornik powinien być podniesiony tak, aby wylot wody był wyżej niż stojak. Gdy to nastąpi, system będzie działał niezawodnie zgodnie z zasadą naczyń połączonych.

Zamówienie systemu AutoPot U T A J.