Sąd orzeka w sprawie policjanta wyrzuconego z pracy za posiadanie marihuany do celów medycznych

Ciekawostki

Zapadł wyrok w sprawie przeciwko byłemu funkcjonariuszowi policji, który został skazany za posiadanie marihuany do celów medycznych. Historię i proces pana Kamila, byłego funkcjonariusza, relacjonowaliśmy kilka tygodni temu. Poniżej przedstawiamy wyrok w tej sprawie.

Zapadł wyrok w sprawie przeciwko policjantowi, który został wyrzucony z pracy za posiadanie marihuany do celów medycznych.

Oto co pisaliśmy kilka dni wstecz o tej sprawie:

"Pan Kamil przez osiem lat był policjantem w sekcji prewencji. Funkcjonariusz szukał pomocy medycznej po tym, jak zdiagnozowano u niego pewne problemy zdrowotne. Nie chciał ryzykować skutków ubocznych niektórych leków, więc spróbował marihuany, aby się leczyć.

Były policjant postanowił ukryć swoją kurację marihuaną przed światem i zamiast tego używał suszonej marihuany z nielegalnego źródła. Tłumaczy, że bał się, że straci pracę, jeśli ujawni swoim przełożonym szczegóły leczenia medyczną marihuaną, którą otrzymał.

Po ujawnieniu sprawy, w posiadaniu pana Kamila znaleziono 27 gramów marihuany. Został on wydalony ze służby i stanął przed zarzutami karnymi. Został oskarżony o posiadanie 27 gramów marihuany niebędącej włóknem oraz posiadanie sprzętu do uprawy.

TUT AJ

zawiera cały artykuł. .

Wyrok w sprawie pana Kamila

Sprawa zakończyła się szybko. Proces zakończył się na pierwszej sesji. Ogłoszenie wyroku nastąpiło pięć dni później. Była to najszybsza tego typu sprawa sądowa, nie przesłuchano żadnego biegłego psychiatry ani lekarza, a wszystkie wnioski obrony zostały oddalone, o czym informowaliśmy w poprzednim artykule.

Wyrok Sądu Rejonowego w Radziejowie 28.09.2021 r. - 10 miesięcy zawieszenia na 3 lata; - probacja; - grzywna 5,00 zł, 5.000 zł Monar; - przepadek mienia; - zakaz wykonywania zawodu w ciągu 3 lat; - koszty sądowe (ok. 10.000 zł).