Kanada: legalna marihuana tylko dla szczepionych Władze Quebecu wprowadzają takie rozwiązanie

Ciekawostki

Tylko osoby zaszczepione będą mogły kupić legalną marihuanę. Na taki krok zdecydowały się władze Quebecu. Prowincja ta znana jest z surowych przepisów i niechęci do osób nieszczepionych. Pomimo tego, że 85% ludzi jest zaszczepionych, liczba ta wzrasta. Lokalne władze podjęły różne działania, aby uprzykrzyć życie tym, którzy nie są zaszczepieni. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Quebec: Tylko legalna marihuana dla zaszczepionych

Quebec jest prowincją w Kanadzie, gdzie 85% osób jest zaszczepionych. Jednak liczba pozytywnych wyników badań na obecność koronawirusa stale rośnie. Lokalne władze utrudniają życie obywatelom, którzy nie są zaszczepieni.

Regionalny minister zdrowia ogłosił, że osoby, które nie są zaszczepione, nie będą mogły kupić marihuany ani mocnego alkoholu.

Mieszkańcy Quebecu, którzy będą chcieli kupić w sklepach alkoholowych lub sklepach marihuanę, będą musieli przedstawić zaświadczenie o szczepieniu. Obowiązuje to od 18 stycznia.

Poinformował o tym Christian Dube, minister zdrowia prowincji.

Mainstreamowi politycy w Kanadzie utrzymują, że mimo wysokich wskaźników szczepień pandemia wciąż się rozprzestrzenia. Dzieje się tak dlatego, że duży procent populacji nie został zaszczepiony.

Jeśli są niezadowoleni z bycia zaszczepionym, mam proste rozwiązanie: idźcie się zaszczepić (...) Jeśli nie, zostańcie w domu.

Minister Dube stwierdził.

Ludzie są sfrustrowani, gdy widzą, że planowane operacje i terapie są wstrzymywane w przypadkach raka. Ludzie są wściekli, gdy widzą, że są blokady i poważne ograniczenia z powodu ryzyka stwarzanego przez nieszczepione osoby.

- Premier Kanady Justin Trudeau powiedział.

Wojna Kanady z obywatelami nabiera tempa, dając jednocześnie kolejne możliwości dla lokalnych czarnych rynków marihuany i alkoholu. Z czasem inne towary i usługi staną się dostępne tylko dla zaszczepionych. Posłuszni będą mieli się dobrze.

Ciesz się legalną marihuaną i alkoholem mocniejszym od piwa w Quebecu w Kanadzie, od 18 stycznia.